Meciul Cipru - România se vede live într-o sală de cinema! Meciul Cipru - România se vede live într-o sală de cinema!
Laurenţiu Reghecampf nu are voie să antreneze în România Laurenţiu Reghecampf nu are voie să antreneze în România
Marius Şumudică, luat peste picior înainte de PAOK - FCSB Marius Şumudică, luat peste picior înainte de PAOK - FCSB
Gabriela Ruse, eliminată în optimi la Hong Kong Gabriela Ruse, eliminată în optimi la Hong Kong
Incredibil! Cum arată clasamentul din Champions League după două etape Incredibil! Cum arată clasamentul din Champions League după două etape
Programul etapei a 13-a din Superligă Programul etapei a 13-a din Superligă

VIDEO | Boxing Day a început cu o surpriză! Newcastle a pierdut acasă cu Nottingham

Premier League Publicat de Daian Cutu pe 26 dec 2023

Newcastle a pierdut marţi, pe teren propriu, scor 1-3, cu gruparea Nottingham Forest, în primul meci al etapei a 19-a din Premier League.

Echipa lui Eddie Howe a deschis scorul în minutul 23, prin Aleksander Isak, însă oaspeţii au egalat în finalul primei reprize, minutul 45+1, când a înscris Chris Wood, din pasa lui Anthony Elanga. Atacantul neo-zeelandez a marcat imediat după pauză, minutul 53, reuşind dubla, tot din pasa lui Elanga, iar în minutul 60 Chris Wood a făcut tripla, stabilind scorul final.

A fost 3-1 pentru Nottingham Forest, care a reuşit astfel prima victorie după o serie de şapte meciuri consecutive fără victorie în campionat.

Formaţia pregătită de Nuno Espirito Santo este pe locul 16, cu 17 puncte, în timp ce Newcastle ocupă poziţia a 7-a, cu 29 de puncte.