”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga ”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga
Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin
Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin
Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical
VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa
VIDEO | Feyenoord - Bayer Leverkusen 0-4. Campioana Germaniei a făcut recital şi a rezolvat partida din prima repriză

VIDEO | Bradley Barcola a înscris cel mai rapid gol din istoria echipei Franţei

Fotbal Internațional Publicat de Daian Cutu pe 6 sep 2024

Francezul Bradley Barcola a fost extrem de rapid vineri seara împotriva Italiei, deschizând scorul pentru Les Bleus după doar treisprezece secunde de joc, relatează L'Equipe.

Bradley Barcola a avut nevoie de doar 13 secunde pentru a prelua mingea de la picioarele lui Di Lorenzo, a alerga spre poartă şi a-l învinge pe Gianluigi Donnarumma, coechipierul său de la PSG.

Recordul precedent data de la Cupa Mondială din 1978. În deschiderea turneului, Bernard Lacombe a înscris în faţa Italiei după 36 de secunde (echipa lui Dino Zoff a câştigat cu 2-1).