Hellas Verona – Venezia 2-1. Un autogol al portarului a făcut diferenţa Hellas Verona – Venezia 2-1. Un autogol al portarului a făcut diferenţa
EXCLUSIV | Cristi Pulhac l-a pus la punct pe Denis Alibec. "Golul a venit pur întâmplător" EXCLUSIV | Cristi Pulhac l-a pus la punct pe Denis Alibec. "Golul a venit pur întâmplător"
VIDEO | Aspectul care l-a enervat pe Gică Hagi. ”S-a dat ceva la televizor?!” VIDEO | Aspectul care l-a enervat pe Gică Hagi. ”S-a dat ceva la televizor?!”
VIDEO | ”Urmează un derby mare”. Zeljko Kopic e cu gândul la derby-ul cu FCSB VIDEO | ”Urmează un derby mare”. Zeljko Kopic e cu gândul la derby-ul cu FCSB
VIDEO | A reînceput NBA! Ultimele două campioane s-au duelat la Abu Dhabi VIDEO | A reînceput NBA! Ultimele două campioane s-au duelat la Abu Dhabi
VIDEO | Denis Alibec, foarte supărat după remiza cu Dinamo. ”Sunt nervos” VIDEO | Denis Alibec, foarte supărat după remiza cu Dinamo. ”Sunt nervos”

VIDEO | CFC Argeş - Unirea Slobozia 0-1. Piteştenii au emoţii mari pentru un loc de play-off

Liga II Publicat de Daian Cutu pe 10 nov 2023

Unirea Slobozia a învins în deplasare, scor 1-0, formaţia FC Argeş, într-un meci din etapa a 13-a a ligii secunde.

La Mioveni, după o primă repriză încheiată cu scor alb, oaspeţii au deschis scorul în minutul 64, când Gabriel Lazăr a înscris cu o lovitură de cap după un corner. Unirea Slobozia s-a impus cu 1-0 şi echipa lui Adrian Mihalcea a egalat la puncte liderul din liga secundă, Şelimbăr, ambele având acum 27 de puncte. Slobozia este pe locul secund, iar Şelimbăr are un meci mai puţin disputat.

De cealaltă parte, FC Argeş, echipa antrenată de Eugen Neagoe, e doar pe locul 13, cu 15 puncte.

VIDEO | CFC Argeş - Unirea Slobozia 0-1 (Lazăr 64), în direct la Prima Sport 1! Echipele de start:

• CFC Argeş: G. Micle – Tofan, Turda (cpt.), M. Tudose, Esteban Obiang, Rob. Boboc, Babin, Rădescu, D. Bujor, Bertrand, M. Angelov
  • Unirea Slobozia: D. Rusu – Ibrian, Pospielov, Gab. Lazăr, C-tin. Toma (cpt.), Şt. Pacionel, Coadă, Vlăsceanu, Ekollo, Aioanei, Afalna

Minutul 90+6: Final de meci! Unirea Slobozia se impune cu 1-0.

Minutul 64: GOL Slobozia! Toma centrează cu efect pe 4 metri, iar Lăzăr se înalţă şi reia cu capul.

Minutul 45+1: Pauză! Scorul este 0-0.

Minutul 23: Bertrand este găsit liber în careu, dar reia cu latul din 10 metri mult peste poartă.

Minutul 14: Rusu este surprins după linia porţii, dar reuşeşte să prindă mingea trimisp cu capul de Babin după un corner.

--------------------------------------------

Piteştenii au un sezon foarte slab. Aflaţi pe loucl 13 cu 15 puncte acumulutate, au astăzi în faţă un adversar puternic.

Unirea Slobozia este pe locul 3 în clasament, cu 24 de puncte şi doar 5 goluri primite.

Totuşi, ialomiţenii trec printr-o perioadă mai puţin bună, pierzând ultimele două partide cu scorul de 1-0.

Pentru a mai păstra şanse reale la play-off, FC Argeş este obligată să câştige astăzi.