Meci de tristă amintire pentru Dennis Man. A primit una dintre cele mai mici note Meci de tristă amintire pentru Dennis Man. A primit una dintre cele mai mici note
VIDEO | FC Botoşani - Rapid 0-0, la Prima Sport 1. Giuleştenii au lovit transversala VIDEO | FC Botoşani - Rapid 0-0, la Prima Sport 1. Giuleştenii au lovit transversala
VIDEO | CSM Bucureşti - Nykobing 27-26. Prestaţie stelară a Cristinei Neagu VIDEO | CSM Bucureşti - Nykobing 27-26. Prestaţie stelară a Cristinei Neagu
VIDEO | Chelsea - Nottingham Forest 1-1. Remiză eroică a ”pădurarilor” VIDEO | Chelsea - Nottingham Forest 1-1. Remiză eroică a ”pădurarilor”
Horaţiu Moldovan, şanse mari să fie transferat la finalul sezonului Horaţiu Moldovan, şanse mari să fie transferat la finalul sezonului
Bologna – Parma 0-0. Man a fost titular, iar Mihăilă a intrat pe final la ”cruciaţi” Bologna – Parma 0-0. Man a fost titular, iar Mihăilă a intrat pe final la ”cruciaţi”

VIDEO | CFR Cluj trece fără emoţii de Sepsi şi se apropie la un punct de FCSB

Superliga Publicat de Daian Cutu pe 5 oct 2023

CFR Cluj a câştigat clar pe teren propriu, cu scorul de 3-0, conta celor de la Sepsi OSK, într-un meci restant din etapa a cincea a Superligii.

Golurile au fost marcate de Tachtsidis ’41 (penalty), Camora ’70 şi Bîrligea ’81.

VIDEO | CFR Cluj - Sepsi 3-0 (Tachtsidis 40-penalty, Camora 70, Bîrligea 81), în direct pe Prima Sport 1! Echipele de start:

• CFR: Sava - L. Mihai, Mogoş, Ajeti, Kresic, Morgan - Muhar (cpt.), Tachtsidis, Cvek - Juricic, Jefte
  • Sepsi: Niczuly (cpt.) - Aganovic, Bălaşa, Kecskes, Fl. Ştefan - Oroian, Alimi, Francisco - I. Gheorghe, Debeljuh, Ştefănescu

Minutul 90+3: Final de meci! CFR se impune cu 3-0.

Minutul 81: GOL CFR! Bîrligea păcăleşte pasul la offside şi reia din careu.

Minutul 70: GOL CFR! Mingea este respinsă până la Camora, care reia superb din prima. Niczuly este fără replică.

Minutul 51: Ştefan reia în forţă şi zguduie bara.

Minutul 45+2: Pauză! CFR conduce cu 1-0.

Minutul 40: GOL CFR! Aganovic comite henţ în careu! Tachtsidis execută cu stângul foarte bine cadrat, în plasa laterală de la punctul cu var.

Minutul 22: Juricic pătrunde prin defensivă, dar Niczuly intervine promt.

Minutul 10: Kecskes este scăpat din marcaj, dar reia pe centrul porţii cu capul, după un corner.

-----------------------------------------------

CFR Cluj vine după victoria împotriva FCU Craiova, scor 2-0 şi se află pe locul secund în Superligă cu 22 de puncte acumulate în 10 etape.

De partea cealaltă, Sepsi trece printr-o formă proastă. Covăsnenii nu au luat niciun punct în ultimele trei etape şi se află abia pe locul 9 cu 12 puncte.

Sezonul trecut, cele două combatante s-au întâlnit de nu mai puţin de şase ori. Sepsi a câştigat partidele din Supercupă şi Cupa României, iar în campionat CFR s-a impus de trei ori. Partida retur din sezonul regular s-a încheiat la egalitate, scor 2-2.