Fostul ”secund” de la Dinamo a devenit principal în Liga 2 Fostul ”secund” de la Dinamo a devenit principal în Liga 2
Instanţa supremă a Uniunii Europene consideră că regulile FIFA privind transferul jucătorilor încalcă legislaţia UE Instanţa supremă a Uniunii Europene consideră că regulile FIFA privind transferul jucătorilor încalcă legislaţia UE
”Ca să îl încurajez”. Mărire considerabilă de salariu pentru un jucător de la FCSB ”Ca să îl încurajez”. Mărire considerabilă de salariu pentru un jucător de la FCSB
Costel Căşuneanu, încântat de Super Rally Bucureşti: Un podium ar fi o bucurie pentru noi Costel Căşuneanu, încântat de Super Rally Bucureşti: Un podium ar fi o bucurie pentru noi
Surprizele lui Mircea Lucescu pentru ”dubla” din Liga Naţiunilor cu Cipru şi Lituania Surprizele lui Mircea Lucescu pentru ”dubla” din Liga Naţiunilor cu Cipru şi Lituania
Gigi Becali nu a stat pe gânduri şi a băgat mâna adânc în buzunar! Primele jucătorilor, după victoria cu PAOK. „Eram prea bucuros!” Gigi Becali nu a stat pe gânduri şi a băgat mâna adânc în buzunar! Primele jucătorilor, după victoria cu PAOK. „Eram prea bucuros!”

VIDEO | CFR Cluj - UTA Arad 0-0. Frigul a îngheţat golurile în Gruia

Superliga Publicat de Daian Cutu pe 25 nov 2023

CFR Cluj a încheiat la egalitate pe teren propriu, scor 0-0, cu UTA Arad, într-un meci din etapa a 17-a a Superligii. Clujenii au avut gol anulat în minutul 87.

Într-un meci pe care oaspeţii l-au gestionat bine în apărare, iar clujenii nu au găsit drumul spre gol, deşi au avut multe ocazii, gazdele au cerut un penalti în minutul 15, însă arbitrul Ionuţ Coza nu a dat nimic. Căpuşă a lovit bara în minutul 61, apoi Tachtsidis a trimis în bară, în minutul 73, iar în minutul 87 golul lui Bîrligea a fost anulat pentru ofsaid.

S-a încheiat 0-0 şi CFR Cluj rămâne pe locul al doilea, cu 32 de puncte. UTA Arad e pe 13, cu 19 puncte.

VIDEO | CFR Cluj - UTA 0-0, în direct pe Prima Sport 1. Echipele de start:

• CFR Cluj: R. Sava - Mogoş, M. Ilie, Kresic, Morgan - Muhar, Tachtsidis, Cvek - Otele, Juricic, Avounou
  • UTA: Fl. Iacob - Stolnik, I. Conte, Benga, Căpuşă - M. Freitas, Cr. Mihai - R. Pop, Cooper, Micovschi - Luckassen

Minutul 90+4: Final de meci! Se termină 0-0.

Minutul 87: Bîrligea înscrie cu poarta goală din pasa lui Otele. Reuşita este anulată corect pentru offside.

Minutul 72: CFR dă replica! Tachtsidis profită de o respingere şi trage în bară.

Minutul 61: UTA a fost pe punctul să dea lovitura! Căpuşă trage în bară, la o fază ce a prins pe picior greşit apărarea feroviară.

Minutul 46: Mogoş centrează la Otele şi acesta reia puţin pe lângă poartă.

Minutul 45+2: Pauză! Scorul este 0-0.

Minutul 20: Avounou reia cu capul puţin pe lângă poartă din câţiva metri.

Minutul 13: Otele ratează din poziţie ideală un balon scos de Avounou.

-----------------------------------------

Ardelenii au pierdut turaţia şi vine după un eşec cu Hermannstadt, 1-0 şi o remiză cu Poli Iaşi, 3-3. De cealaltă parte, trupa lui Mircea Rednic este în revenire şi va ajunge în zona play-off-ului în cazul unui succes.