Nice a umilit-o pe Saint-Etienne în Ligue 1. A fost 6-0 la pauză! Nice a umilit-o pe Saint-Etienne în Ligue 1. A fost 6-0 la pauză!
VIDEO | Dorinel Munteanu, iureş la flash-interviu. ”Poate trebuia să fiu şi mai dur” VIDEO | Dorinel Munteanu, iureş la flash-interviu. ”Poate trebuia să fiu şi mai dur”
Bogdan Cosmescu i-a răspuns lui Dorinel Munteanu! "Nu înţelege" | VIDEO EXCLUSIV
A văzut gestul lui Dorinel Munteanu şi a reacţionat! "Am devenit şi foarte sensibili" | VIDEO EXCLUSIV A văzut gestul lui Dorinel Munteanu şi a reacţionat! "Am devenit şi foarte sensibili" | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | ”Îmi place să jucăm un fotbal frumos”. Zeljko Kopic continuă seria excelentă VIDEO | ”Îmi place să jucăm un fotbal frumos”. Zeljko Kopic continuă seria excelentă
”Suntem obişnuiţi”. Jucătorul Oţelului a reacţionat după ce a fost luat de guler în timpul meciului de antrenor ”Suntem obişnuiţi”. Jucătorul Oţelului a reacţionat după ce a fost luat de guler în timpul meciului de antrenor

VIDEO | Chelsea - Manchester City 0-2. ”Cetăţenii” câştigă primul mare derby al sezonului

Premier League Publicat de Daian Cutu pe 18 aug 2024

Manchester City, a învins duminică, în deplasare, scor 2-0, formaţia londoneză Chelsea, într-un meci din prima etapă a Premier League.

Elevii lui Guardiola au deschis scorul în minutul 18, când Bernardo Silva a pasat şi Erling Haaland a marcat din careu.

„Cetăţenii” şi-au mărit avantajul în minutul 84, prin Mateo Kovacic. Chelsea, cu Enzo Maresca pe bancă, nu a făcut faţă campioanei en-titre.

Tot duminică s-a disputat şi meciul dintre Brentford şi Crystal Palace. Gazdele de la Brentford s-au impus cu 2-1. Golurile învingătorilor au fost înscrise de Bryan Mbeumo (min. 26) şi Yoane Wissa (min. 76), în timp ce pentru oaspeţi a înscris Ethan Pinnock, în minutul 56, un autogol.