Victoria cu Slobozia vine la pachet cu o primă mărită pentru rapidişti Victoria cu Slobozia vine la pachet cu o primă mărită pentru rapidişti
Comisia de Disciplină a sancţionat două cluburi după ultima etapă din Superliga Comisia de Disciplină a sancţionat două cluburi după ultima etapă din Superliga
Alcaraz speră că Nadal nu îşi va încheia cariera după faza finală a Cupei Davis, în noiembrie Alcaraz speră că Nadal nu îşi va încheia cariera după faza finală a Cupei Davis, în noiembrie
Borcea se ia la trântă cu FCSB: ”Am scris istorie în fotbalul românesc!”

Damien Dussaut a semnat. Fotbalistul va evolua la o echipă din Superligă Damien Dussaut a semnat. Fotbalistul va evolua la o echipă din Superligă
Turcii s-au săturat de Denis Drăguş: ”Zero pase lungi, zero pase si zero pase-cheie. A afectat echipa!”

VIDEO | Chilianul Alejandro Tabilo a dat lovitura la Roma! L-a eliminat în turul III pe Novak Djokovic

Tenis Publicat de Daian Cutu pe 12 mai 2024

Tenismanul sârb Novak Djokovic a fost eliminat duminică în turul al treilea de la turneul ATP 1000 de la Roma.

Chilianul Alejandro Tabilo (26 de ani, locul 32 ATP) l-a învins în 16-imile de la Roma pe sârb  (36 de ani, locul 1 ATP), după un meci care a durat o oară şi opt minute.

Tabilo s-a impus în două seturi, 6-2, 6-3 şi s-a calificat în optimile de finală, unde îl va înfrunta pe rusul Karen Khachanov (27 de ani, locul 18 ATP).