Lamine Yamal, locul doi în topul celor mai tineri marcatori all-time din Champions League Lamine Yamal, locul doi în topul celor mai tineri marcatori all-time din Champions League
VIDEO | FC Botoşani - Gloria Buzău, astăzi, de la ora 18:00, în direct la Prima Sport 1

VIDEO | Oţelul - Dinamo, astăzi, de la ora 21:00, în direct la Prima Sport 1! Duelul revelaţiilor din acest sezon de Superliga VIDEO | Oţelul - Dinamo, astăzi, de la ora 21:00, în direct la Prima Sport 1! Duelul revelaţiilor din acest sezon de Superliga
VIDEO | Chindia - Ceahlăul, vineri, de la 16:00, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro  VIDEO | Chindia - Ceahlăul, vineri, de la 16:00, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro
”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga ”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga
Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin

VIDEO | Ciprian Deac, afectat de eşecul cu Pafos. ”Stare de supărare, de dezamăgire”

CFR Cluj Publicat de Daian Cutu pe 1 sep 2024

CFR Cluj a câştigat clar în deplasare, 3-0, contra celor de la Farul Constanţa, într-un meci din etapa a opta a Superligii.

Clujenii au fost cei care au luat conducerea la Ovidiu, în minutul 27 al meciului, când Simao Rocha i-a pasat lui Deac şi acesta a înscris. Farul a cerut penalti în minutul 30, după ce Mihai Popescu a fost lovit de Kamara, în careu, dar Sebastian Colţescu nu a acordat nimic. CFR şi-a majorat avantajul în minutul 56, prin Leo Bolgado, în timp ce gazdele au replicat prin ocaziile lui Vînă, din minutele 47 şi 57. Doicaru a trimis în bară, în minutul 81, irosind o altă ocazie de gol a Farului, iar oaspeţii au marcat în minutul 90+2 pentru 3-0 scor final în favoarea lui CFR Cluj.

Marcator al unui gol duminică, Ciprian Deac a rememorat dezamăgirea eliminării din Conference League, după eşecul clar din returul cu Pafos.

”Vă spun sincer că în ultimele 3 zile a fost o stare de supărare, de dezamăgire. A fost unul dintre obiectivele noastre şi l-am ratat puţin ruşinos. E bine că am avut caracter şi ne-am ridicat de jos.

Acum avem campionatul şi Cupa României. V-am spus, încă mai e acea stare de supărare, dar vine această pauză şi este bine că am câştigat.

Au fost multe meciuri din 3 în 3 zile şi s-a acumulat o stare de oboseală şi nervozitate. FCSB e o echipă care şi în anii trecuţi a revenit”, a spus Deac, la flash-interviu.