Naţionala U18, eşec în meciul de verificare cu Portugalia Naţionala U18, eşec în meciul de verificare cu Portugalia
VIDEO | Cipru - România 0-2, în direct la Prima TV. Răzvan Marin dublează avantajul din penalty VIDEO | Cipru - România 0-2, în direct la Prima TV. Răzvan Marin dublează avantajul din penalty
VIDEO | Petrolul - Vitesse Arnhem 1-1. Centenar superb al ”lupilor galbeni” VIDEO | Petrolul - Vitesse Arnhem 1-1. Centenar superb al ”lupilor galbeni”
VIDEO | Echilibru şi dramă în Liga Naţiunilor! Croaţia a învins cu emoţii Scoţia. Bulgaria nu marchează cu Luxemburg VIDEO | Echilibru şi dramă în Liga Naţiunilor! Croaţia a învins cu emoţii Scoţia. Bulgaria nu marchează cu Luxemburg
VIDEO | Suntem peste tot acasă! Fanii români au umplut arena din Larnaca VIDEO | Suntem peste tot acasă! Fanii români au umplut arena din Larnaca
VIDEO | Krim Ljubliana - CSM Bucureşti 29-31. Portarul Moreschi a făcut minuni în poarta ”tigroaicelor” VIDEO | Krim Ljubliana - CSM Bucureşti 29-31. Portarul Moreschi a făcut minuni în poarta ”tigroaicelor”

VIDEO | Clipe grele pentru Adi Mutu. Fanii Rapidului i-au cerut demisia

Rapid Publicat de Daian Cutu pe 16 apr 2023

Universitatea Craiova a învins pe teren propriu, scor 3-1, formaţia bucureşteană Rapid, într-un meci din etapa a 4-a a play-off-ului Superligii.

La Craiova, Rapid a rămas în zece jucători încă din minutul 14, după ce Costache a primit două cartonaşe galbene şi a fost eliminat. Cu toate acestea, giuleştenii au deschis scorul, în minutul 29, când arbitrul a dictat penalty pentru un henţ al lui Creţu la şutul lui Crepulja. A executat Dugandzic şi a înscris. Dugandzic l-a egalat astfel pe Andrea Compagno (FCSB) în clasamentul golgeterilor din Superliga, ambii jucători având acum câte 17 goluri.

În minutul 38 au egalat oltenii, printr-un gol superb, şut din afara careului la colţul lung. Autor: Câmpanu. În minutul 45+3, arbitrul Radu Petrescu i-a acordat cartonaş roşu direct lui Baiaram, pentru o intervenţie la Cristian Albu, dar s-a solicitat arbitrajul video şi, după consultarea VAR, arbitrul a anulat cartonaşul roşu, acordându-i lui Baiaram un cartonaş galben.

Craiovenii au înscris golul desprinderii în  minutul 82, când portarul Moldovan a respins şutul lui Creţu până la Jovan Markovic, iar acesta a marcat al cincilea său gol stagional. Gazdele au închis tabela în minutul 90+2, când Andrei Ivan a plecat pe contraatac, i-a pasat lui Roguljic şi acesta a înscris.

Imediat după fluierul de final, jucătorii celor de la Rapid s-au dus la galerie, iar fanii i-au strigat demisia lui Adi Mutu. S-a văzut pe mimica tehnicianului că este o situaţie care îi pică rău.