PSG a trecut şi de Rennes şi a bifat a cincea victorie în Ligue 1 PSG a trecut şi de Rennes şi a bifat a cincea victorie în Ligue 1
VIDEO | AC Milan - Lecce 3-0. Românii Alexandru Borbei şi Rareş Burnete au fost rezerve neutilizate la învinşi VIDEO | AC Milan - Lecce 3-0. Românii Alexandru Borbei şi Rareş Burnete au fost rezerve neutilizate la învinşi
VIDEO | Borussia Dortmund - Bochum 4-2. Gazdele au revenit spectaculos de la 0-2 VIDEO | Borussia Dortmund - Bochum 4-2. Gazdele au revenit spectaculos de la 0-2
VIDEO | ”Nu este bine”. Aspectul care l-a deranjat foarte tare pe Zeljko Kopic VIDEO | ”Nu este bine”. Aspectul care l-a deranjat foarte tare pe Zeljko Kopic
VIDEO | Liviu Ciobotariu era ferm convins că nu va pierde cu Dinamo. ”Am controlat jocul” VIDEO | Liviu Ciobotariu era ferm convins că nu va pierde cu Dinamo. ”Am controlat jocul”
VIDEO | Dinamo - FC Botoşani 2-2. Soarta partidei s-a răsturnat în ultimele minute VIDEO | Dinamo - FC Botoşani 2-2. Soarta partidei s-a răsturnat în ultimele minute

VIDEO | Coregrafie spectaculoasă a celor de la FCSB pentru derby-ul cu Rapid

FCSB Publicat de Daian Cutu pe 20 apr 2024

FCSB o întâlneşte pe Rapid, sâmbătă, de la 20:30, într-un meci ce face parte din cadrul rundei cu numărul 5 din play-off. Partida va fi transmisă în direct la Prima Sport 1 şi online pe PrimaPlay.ro.

• Toate golurile şi fazele importante din Superliga pot fi urmărite în format LIVE VIDEO pe PrimaSport.ro

Meciul ar putea pecetlui titlul pentru FCSB, care este susţinută de peste 45.000 de fani, care au pregătit o coregrafie specială.

Înaintea acestui duel, FCSB este lider detaşat în campionat, la 13 puncte de ocupantele locurilor 2 şi 3, CFR Cluj şi Universitatea Craiova. „Roş-albaştri” sunt neînvinşi în play-off, acolo unde au 4 victorii din tot atâtea etape.

De cealaltă parte, Rapid pare că este în cădere liberă. Giuleştenii au 4 înfrângeri consecutive şi au picat până pe locul 5, deşi au început play-off-ul de pe poziţia secundă.