”Tricolorii” au efectuat primul antrenament înaintea meciurilor cu Cipru şi Lituania ”Tricolorii” au efectuat primul antrenament înaintea meciurilor cu Cipru şi Lituania
Gigi Becali, nervos după victoria cu Gloria Buzău! "Nu avem profesionalism! Nu trebuie să fiu băiat bun" Gigi Becali, nervos după victoria cu Gloria Buzău! "Nu avem profesionalism! Nu trebuie să fiu băiat bun"
Victorie de consolare pentru Răzvan Lucescu în campionatul Greciei Victorie de consolare pentru Răzvan Lucescu în campionatul Greciei
VIDEO | FCSB - Gloria Buzău 3-2. Campioana a reacţionat perfect după ce a fost condusă VIDEO | FCSB - Gloria Buzău 3-2. Campioana a reacţionat perfect după ce a fost condusă
Eintracht Frankfurt – Bayern 3-3. Bavarezii s-au văzut egalaţi în minutul 90+4 Eintracht Frankfurt – Bayern 3-3. Bavarezii s-au văzut egalaţi în minutul 90+4
VIDEO | ”Jucătorii au personalitate”. Victorie mare obţinuă de Liviu Ciobotariu VIDEO | ”Jucătorii au personalitate”. Victorie mare obţinuă de Liviu Ciobotariu

VIDEO | Cristi Săpunaru a pus punctul pe i după înfrângerea suferită de Rapid! "Nu avem nicio şansă"

Rapid Publicat de Tudor Moisa astăzi, 21:17

Rapid a pierdut cu FC Botoşani, scor 2-0, duminică seară. În urmă acestei înfrângeri, echipa din Giuleşti termină etapa pe poziţia a 12-a.

După fluierul final, Cristi Săpunaru a apărut resemnat la flash-interviu. Veteranul Rapidului a declarat că s-a săturat ca Şumudică şi cei din conducere să fie puşi la zid pe greşelile făcute de jucători.

De asemenea, Cristi Săpunaru este convins că Rapid nu are nicio şansă să îşi atingă obiectivele dacă nu redevine o echipă agresivă.

”Am dominat prima repriză, am început a doua repriză şi am suferit acel gol printr-o deviere. Am ocazie să fac 1-1, nu facem 1-1, luăm gol pe contraatac şi s-a terminat meciul.

M-am săturat să se întâmple aşa şi o spun cu sufletul deschis de data asta. Trebuie să ne asumăm şi noi jucătorii, prea şi-o asumă doar antrenorii, conducerea, e de ajuns. Trebuie să ne asumăm noi jucătorii şi să ne trezim din situaţia asta, pentru că altfel nu vom ieşi din asta. Dacă nu ne trezim şi nu ne asumăm şi să redevenim acea echipă agresivă nu avem nicio şansă.

Am avut o şedinţă a noastră (n.r. la final) şi am încercat să discutăm şi să găsim o soluţie de a ieşi din această situaţie”, a spus Cristi Săpunaru.