Gigi Becali a ordonat, Charalambous şi Pintilii au executat! Cum va arăta primul 11 al FCSB-ului în partida cu Petrolul Gigi Becali a ordonat, Charalambous şi Pintilii au executat! Cum va arăta primul 11 al FCSB-ului în partida cu Petrolul
Breaking News! Mircea Lucescu a anunţat lista stranierilor pentru partidele cu Lituania şi Cipru! Coşmarul lui MM Stoica, în atacul României

Ovidiu Haţegan în locul lui Vassaras la şefia CCA? „Ar fi o realizare pentru arbitrajul românesc” Ovidiu Haţegan în locul lui Vassaras la şefia CCA? „Ar fi o realizare pentru arbitrajul românesc”
”Am crezut că are onoare şi nu merge la FCSB!”. Patronul lui Sepsi, discurs manifest la adresa lui Ştefănescu. Povestea din spatele transferului făcut de Becali
Echipa din Superligă unde Ciprian Tătăruşanu s-ar fi întors: ”Mi-a rămas cel mai aproape de suflet!”

Costel Gâlcă, distrus: ”Echipa este zero barat!”

VIDEO | Cristiano Ronaldo a făcut spectacol ca în vremurile bune! Portughezul a marcat de patru ori

Fotbal Internațional Publicat de Ovidiu Neacşu pe 9 feb 2023

Cristiano Ronaldo a făcut spectacol ca în vremurile bune şi a marcat de patru ori pentru Al-Nassr, împotriva celor de la Al Wehda.

Lusitanul a deschis scorul cu un şut în forţă la colţul lung în minutul 21, după ce a primit o pasă excelentă de la Ghareeb. Golul acesta a fost golul 500 la nivelul echipelor de club pentru Ronaldo.

Cristiano a reuşit dubla în minutul 40, după ce a fost lansat de către Al Najei şi l-a executat pe portarul advers cu un şut cu piciorul drept. Starul portughez a realizat hatrick-ul în minutul 53, dintr-un penalty. Portarul a ghicit colţul, dar nu a putut să pareze execuţia.

Acelaşi Ronaldo a stabilit şi scorul final, 4-0 pentru Al-Nassr, la o fază la care a avut ceva noroc. Portarul a reuşit să scoată iniţial balonul trimis de lusitan, dar nu a avut ce face la a doua execuţie.

Victoria din acestă partidă o duce pe Al-Nassr pe primul loc în campionatul Arabiei Saudite, la egalitate de puncte cu Al Shabab. Echipa lui Cristiano Ronaldo are cu un meci mai puţin disputat faţă de ocupanta locului doi.