”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga ”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga
Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin
Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin
Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical
VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa
VIDEO | Feyenoord - Bayer Leverkusen 0-4. Campioana Germaniei a făcut recital şi a rezolvat partida din prima repriză

VIDEO | Cristiano Ronaldo a marcat în poarta Croaţiei cel de al 900-lea gol din carieră

Fotbal Internațional Publicat de Daian Cutu pe 5 sep 2024

Cristiano Ronaldo scrie şi mai multă istorie în fotbal. Titular joi seara în echipa Portugaliei, el a marcat al doilea gol împotriva Croaţiei, al 900-lea din cariera sa.

Nu a fost inclus pe lista celor 30 de candidaţi la Balonul de Aur 2024, dar continuă să îşi pună amprenta: la 39 de ani: atacantul echipei Al-Nassr a marcat joi seara împotriva Croaţiei golul cu numărul 900 din carieră.

Portughezul a atins această bornă simbolică în minutul 34, când a reluat din voleu o centrare a lui Nuno Mendes.