Hellas Verona – Venezia 2-1. Un autogol al portarului a făcut diferenţa Hellas Verona – Venezia 2-1. Un autogol al portarului a făcut diferenţa
EXCLUSIV | Cristi Pulhac l-a pus la punct pe Denis Alibec. "Golul a venit pur întâmplător" EXCLUSIV | Cristi Pulhac l-a pus la punct pe Denis Alibec. "Golul a venit pur întâmplător"
VIDEO | Aspectul care l-a enervat pe Gică Hagi. ”S-a dat ceva la televizor?!” VIDEO | Aspectul care l-a enervat pe Gică Hagi. ”S-a dat ceva la televizor?!”
VIDEO | ”Urmează un derby mare”. Zeljko Kopic e cu gândul la derby-ul cu FCSB VIDEO | ”Urmează un derby mare”. Zeljko Kopic e cu gândul la derby-ul cu FCSB
VIDEO | A reînceput NBA! Ultimele două campioane s-au duelat la Abu Dhabi VIDEO | A reînceput NBA! Ultimele două campioane s-au duelat la Abu Dhabi
VIDEO | Denis Alibec, foarte supărat după remiza cu Dinamo. ”Sunt nervos” VIDEO | Denis Alibec, foarte supărat după remiza cu Dinamo. ”Sunt nervos”

VIDEO | CSA Steaua – FK Miercurea Ciuc 1-0. Chipirliu aduce o victorie crucială pentru ”militari”

Liga II Publicat de Daian Cutu pe 13 nov 2023

CSA Steaua a învins pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa AFK Csikszereda, în etapa a 13 a Ligii a II-a.

Unicul gol al meciului a fost marcat de Chipirliu, în minutul 78.

În clasament, Steaua este pe 7, cu 19 puncte, iar echipa din Harghita pe 14, cu 16 puncte.

VIDEO | CSA Steaua – FK Miercurea Ciuc 1-0 (Chipirliu 78), în direct pe Prima Sport 2. Echipele de start:

• Steaua: Frânculescu – Dav. Maftei, Vîrtej, Beţa, Ad. Ilie, Dobrescu – Rober Sierra, Bărbulescu (cpt.), St. Drăghici – Chipirliu, Topuzov
  • Miercurea Ciuc: Gyenge – B. Szabo, Gergely, Kelemen (cpt.), Apro – Veres, Csuros – Gal-Andrezly, Jebari, Balogh – Makrai

Minutul 90+6: Final de meci! CSA Steaua se impune cu 1-0.

Minutul 78: GOL CSA Steaua! Drăghici profită de un spaţiu liber în defensiva ciucanilor şi scoate la Chipirliu. Acesta marchează din careu.

Minutul 60: Chipirliu centrează pentru Chunchukov. Bulgarul reia cu capul puţin peste poartă.

Minutul 45+1: Pauză! Scorul este 0-0.

Minutul 14: Dobrescu trece de un adversar şi reia cu efect din marginea careului. Portarul celor de la Miercurea Ciuc respinge în corner.

Minutul 9: Maftei centrează în careu după un contraatac. Chipirliu trage în portarul Gyenge din 10 metri.