VIDEO | Campioana UBT Cluj a obţinut prima victorie a sezonului, cu CSO Voluntari VIDEO | Campioana UBT Cluj a obţinut prima victorie a sezonului, cu CSO Voluntari
VIDEO | Farul - Dinamo, în direct, pe Prima Sport 1, de la 21:00. Echipele de start VIDEO | Farul - Dinamo, în direct, pe Prima Sport 1, de la 21:00. Echipele de start
VIDEO | UTA - Petrolul Ploieşti 3-1. Arădenii câştigă cu un om în minus derby-ul istoric VIDEO | UTA - Petrolul Ploieşti 3-1. Arădenii câştigă cu un om în minus derby-ul istoric
Spania, fără Rodri şi Le Normand la meciurile din octombrie Spania, fără Rodri şi Le Normand la meciurile din octombrie
VIDEO | Eroare uriaşă a portarului dorit de FCSB! Zima a scăpat în poartă lovitura liberă a lui Cîmpanu
Alexi Pitu, ofertat de un club care se bate la titlu în Superligă Alexi Pitu, ofertat de un club care se bate la titlu în Superligă

VIDEO ǀ CSC Dumbrăviţa – Gloria Buzău 0-1. O ieşire eronată a portarului a făcut diferenţa

Liga II Publicat de Daian Cutu pe 24 nov 2023

Gloria Buzău a învins în deplasare, scor 1-0, formaţia CSC Dumbrăviţa, într-un meci din etapa a 14-a a ligii secunde.

După o primă repriză fără gol, oaspeţii au deschis scorul încă din primele minute ale reprizei secunde. Kamil Wiktorski a profitat de o gafă a portarului de la Dumbrăviţa şi a înscris unicul gol al meciului.

Cu a şaptea victorie stagională, Gloria Buzău este pe locul 4, cu 25 de puncte, în clasamentul ligii secunde, în timp ce CSC Dumbrăviţa se află pe poziţia a 9-a, cu 19 puncte.