Simona Halep, prima reacţie după victoria de la Hong Kong Simona Halep, prima reacţie după victoria de la Hong Kong
A venit nota de plată! Pedeapsa primită de Dinamo după incidentele de la meciul cu Botoşani A venit nota de plată! Pedeapsa primită de Dinamo după incidentele de la meciul cu Botoşani
E gata! Cum a ajuns în Grecia, Becali a anunţat pe cine se bazează în meciul cu PAOK: ”El este baza!”

Gafa făcută de UEFA înaintea meciului PAOK - FCSB! Delegarea care nu trebuia să se întâmple Gafa făcută de UEFA înaintea meciului PAOK - FCSB! Delegarea care nu trebuia să se întâmple
Alcaraz a triumfat la China Open, după ce l-a învins pe liderul ATP Jannik Sinner pentru a treia oară în acest an Alcaraz a triumfat la China Open, după ce l-a învins pe liderul ATP Jannik Sinner pentru a treia oară în acest an
Simona Halep a revenit cu victorie după o pauză de patru luni şi jumătate. Fostul lider WTA este în turul doi la Hong Kong Simona Halep a revenit cu victorie după o pauză de patru luni şi jumătate. Fostul lider WTA este în turul doi la Hong Kong

VIDEO | CSM Târgu Jiu, eşec drastic cu Malaga, în grupele European League

Handbal Publicat de Daian Cutu pe 14 ian 2024

CSM Târgu Jiu a fost învinsă pe teren propriu, de formaţia Costa del Sol, scor 35-25 (16-13), în al doilea meci din grupa D a European League.

Principalele marcatoare ale partidei au fost Gavrilă 6 goluri, Ciolan 6, pentru gazde, respectiv Rodriguez 8, Jimenez 7, pentru formaţia vizitatoare.

În cealaltă partidă a etapei vor juca, tot duminică, Sola HK - Mosonmagyarovari KC.

CSM Târgu Jiu a debutat cu eşec în grupa D, scor 27-33 cu Mosonmagyarovari KC, iar următoarea rundă va juca în Norvegia, cu Sola HK, în 20 ianuarie.

CSM Târgu Jiu s-a calificat în grupa D după ce a trecut în preliminarii de formaţia suedeză Onnereds HK (29-27, 26-23).

În grupa B a European League joacă şi Dunărea Brăila, calificată tot după meciuri în tururile preliminare, iar în grupa C a fost repartizată direct Gloria Bistriţa.