Daniel Pancu şi-a explicat gestul incredibil din timpul meciului de la tineret cu Elveţia. ”Cred că a şi ajutat echipa” Daniel Pancu şi-a explicat gestul incredibil din timpul meciului de la tineret cu Elveţia. ”Cred că a şi ajutat echipa”
VIDEO | Spectacolul din Nations League se vede la Prima Sport. S-a deschis scorul în partida Spania - Serbia VIDEO | Spectacolul din Nations League se vede la Prima Sport. S-a deschis scorul în partida Spania - Serbia
VIDEO | ”Mă felicit că am făcut alegerea fericită”. Louis Munteanu e mândru de deciziile luate VIDEO | ”Mă felicit că am făcut alegerea fericită”. Louis Munteanu e mândru de deciziile luate
Fosta înotătoare paraguayană Luana Alonso, participantă la JO de la Paris, şi-a făcut cont pe platforma OnlyFans Fosta înotătoare paraguayană Luana Alonso, participantă la JO de la Paris, şi-a făcut cont pe platforma OnlyFans
VIDEO | Ianis Stoica, spectacol după calificarea la EURO U21. ”Nu au mişcat în faţa noastră” VIDEO | Ianis Stoica, spectacol după calificarea la EURO U21. ”Nu au mişcat în faţa noastră”
LIVE TEXT | Lituania - România 1-1. Răzvan Marin egalează din penalty LIVE TEXT | Lituania - România 1-1. Răzvan Marin egalează din penalty

VIDEO | Danemarca şi Spania, primele semifinaliste la mondialul de handbal. Ibericii au avut parte de un meci maraton

Handbal Publicat de Daian Cutu pe 25 ian 2023

Prima semifinală a Campionatului Mondial de handbal masculin se va disputa între Spania şi Danemarca. Toată acţiunea este pe Prima Sport.

Spania a ajuns în penultimul act, după un meci de infarct cu Norvegia, decis după 4 reprize de prelungiri! Nordicii păreau că vor tranşa partida în timpul regulamentar, dar o eroare la pasare în ultimele secunde i-a făcut să piardă mingea, experimentatul Dujshebaev a profitat şi a egalat.

În prelungiri s-a mers cap la cap până pe final, publicul fiind răsfăţat cu un veritabil duel al portarilor, purtat între Sittrup-Bergerud şi Perez de Vargas. Cel din urmă a avut o intervenţie decisivă la execuţia de pe extremă trimisă de Bjornsen. Astfel, Spania merge mai departe, după ce s-a impus cu 35-34.

Danemarca şi-a respectat blazonul de mare favorită împotriva Ungariei şi s-a impus cu un zdrobitor 40-23. Dubla campioană mondială a făcut o adevărată demonstraţie de forţă şi a controlat ostilităţile cap-coadă.

Programul sferturilor de finală:

• Norvegia - Spania, ora 19:00, în direct pe Prima Sport 3
  • Danemarca - Ungaria, ora 19:00, în direct pe Prima Sport 4
  • Franţa - Germania, ora 21:30, în direct pe Prima Sport 3
  • Suedia - Egipt, ora 21:30, în direct pe Prima Sport 4

Mathias Gidsel a strălucit pe parchetul ”Tele2 Arena”. Jucătorul celor de la Fuchse Berlon a marcat de 9 ori!