”El este cel mai bun din lume în acest moment!”. Ancelotti a dat verdictul după victoria Realului din Champions League

După ce a remizat cu Dan Petrescu, Becali a dezvăluit care este singurul club din ţară de care se teme: ”Au echipă şi joacă fotbal frumos. 'U' Cluj, nu, nu are putere!”

Ivan Perisic a semnat un contract cu PSV Eindhoven Ivan Perisic a semnat un contract cu PSV Eindhoven
Răsturnare incredibilă de situaţie! Adi Petre nu se mai retrage Răsturnare incredibilă de situaţie! Adi Petre nu se mai retrage
VIDEO | Gigi Mulţescu a fost înmormântat cu onoruri militare VIDEO | Gigi Mulţescu a fost înmormântat cu onoruri militare
Petrolul şi-a asigurat serviciile unui internaţional din Benin Petrolul şi-a asigurat serviciile unui internaţional din Benin

VIDEO | Denis Alibec a dezvăluit motivul pentru care s-a răstit la Grigoryan. "Nu sunt răsplătit"

Farul Constanta Publicat de Tudor Moisa pe duminică, 00:01

Petrolul şi Farul au remizat, scor 1-1, sâmbătă seară, la Ploieşti.

Denis Alibec a deschis scorul, dar a ieşit în evidenţă şi din cauza conflictului pe care l-a avut cu Grigoryan. În prima repriză, atacantul s-a răstit la colegul său.

După meci, Alibec a dezvăluit care a fost motivul pentru care a recurs la o astfel de reacţie şi a spus că s-a împăcat cu Grigoryan, după ce i-a cerut armeanului scuze la pauză.

"A fost un meci frumos. Au fost ocazii de ambele părţi. Cred că meritam să câştigăm. Am avut o şansă foarte mare la 1-0 pentru noi. Chiar i-am analizat ieri, ne-am uitat că la fazele fixe sunt periculoşi, că marchează mereu pe final şi exact asta s-a întâmplat. N-am reuşit să gestionăm bine.

Ne-am retras puţin pe final, n-am mai pus probleme în atac şi s-a văzut. Am făcut faulturi prosteşti în afara careului şi au reuşit să înscrie.

La gol am scăpat singur, ştiam că fundaşii lor centrali se aruncă, ştiam că sunt slabi la unu contra unu şi exact asta am făcut. Sunt bucuros că am reuşit să marchez, să ies sănătos de pe teren. Chiar m-am simţit foarte bine, cred că sunt pregătit fizic să joc 90 de minute.

(n.r - despre conflictul cu Grigoryan) Mă cunoaşteţi, ştiţi că sunt nervos, dau totul pe teren şi sunt supărat când nu sunt răsplătit pentru asta. Da, ne-am împăcat, trece imediat. Mi-am cerut scuze la pauză şi nu e nicio problemă.

Cred că trebuie să avem mai multă încredere în noi, să credem că putem prinde play-off-ul, dar dacă vom continua aşa va fi greu", a spus Denis Alibec.