VIDEO | Bayern Munchen - Bayer Levekusen 1-1. Derby-ul Bundesligii s-a terminat indecis VIDEO | Bayern Munchen - Bayer Levekusen 1-1. Derby-ul Bundesligii s-a terminat indecis
Dan Petrescu, replică pentru contestatari. ”Când nu sunt aici, sunt bun” Dan Petrescu, replică pentru contestatari. ”Când nu sunt aici, sunt bun”
Simona Halep revine! ”Mai repede decât vă aşteptaţi” Simona Halep revine! ”Mai repede decât vă aşteptaţi”
”Petrescu este în pericol! A ratat deja un obiectiv, iar jocul nu e ce trebuie!”. Stare de alarmă în Gruia, după ce UTA a dat de pământ cu ”SuperDan” | VIDEO EXCLUSIV
”Aici aşteptările sunt mari, nu există răbdare”. Ciprian Deac, afectat de eşecul cu UTA ”Aici aşteptările sunt mari, nu există răbdare”. Ciprian Deac, afectat de eşecul cu UTA
VIDEO | Rapid - Oţelul 0-0, în direct la Prima Sport 1. Echipele de start

VIDEO | Dinamo - Petrolul 1-1. Prahovenii egalează în minutul 90+13

Superliga Publicat de Daian Cutu pe 1 apr 2024

Dinamo a încheiat la egalitate, scor 1-1, cu Petrolul Ploieşti, scor 1-1, în etapa a doua din play-out-ul Superligii.

Pentru Dinamo a marcat Moura (39), iar pentru Petrolul a punctat Grozav, în minutul 90 +13.

VIDEO | Dinamo - Petrolul 1-1 (Moura 39 / Grozav 90+13), în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro! Echipele de start:

• Dinamo: Golubovic - Patriche, Velkovski, Homawoo - Moura, Gnahore, Pavicic, Borduşanu - Milanov, Abdallah, Politic
  • Petrolul: Zima - D. Radu, Papp, Huja, Ţicu - Seto, Hanca - Işfan, Jair, Grozav - Berisha

Minutul 90+15: Final de meci! Se termină 1-1.

Minutul 90+3: GOL Petrolul! Amzăr îl busculează în careu pe Musi. După o amplă analiză VAR, centralul consultă monitorul şi dictează penalty. Grozav transformă.

Minutul 87: Bratu bate uşor din lateral o lovitură liberă. Golubovic vede mingea târziu, dar în cele din urmă parează.

Minutul 83: Prahoveni cer penalty, după un contact între Grozav şi Homawoo. VAR nu intervine.

Minutul 76: Golubovic scoate de sub bară o minge centrată de Dimitriu ce a fost deviată.

Minutul 61: Milanov reia pe lângă poartă din afara careului.

Minutul 56: Ocazie mare a celor de la Petrolul! Complet demarcat, Hanca reia mult peste poartă din câţiva metri.

Minutul 45+2: Pauză! Dinamo conduce cu 1-0.

Minutul 39: GOL Dinamo! Milanov îl găseşte liber pe Moura, acesta înscrie din careu.

Minutul 26: Patriche reia puţin pe lângă o centrare venită de la Milanov.

Minutul 11: Jair a reluat în forţă de la distanţă! Golubovic a respins cu ceva dificultate.

--------------------------------------

Înaintea acestei partide, Dinamo este pe locul 15, cu 15 puncte, la doar 2 lungimi de primul loc care îi asigură menţinerea în Superliga. Câinii vin după înfrângerea la scor neprezentare de pe terenul lui Hermannstadt, însă speră la o victorie care să îi scape de zona "roşie".

De cealaltă parte, Petrolul se află pe 11, cu 21 de puncte, şi are nevoie de victorie pentru a se îndepărta de locurile de retrogradare. În prima etapă a play-off-ului, ploieştenii au câştigat pe teren propriu cu FCU Craiova, scor 1-0.

Ultima confruntare dintre cele două combatante s-a încheiat cu victoria Petrolului, scor 1-0.