Fiul lui Zlatan Ibrahimovic a fost convocat la naţionala U18 a Suediei Fiul lui Zlatan Ibrahimovic a fost convocat la naţionala U18 a Suediei
Gabriela Ruse s-a calificat în turul doi la turneul de categorie WTA 125 de la Hong Kong Gabriela Ruse s-a calificat în turul doi la turneul de categorie WTA 125 de la Hong Kong
Marian Barbu şi Horaţiu Feşnic, delegaţi la meciuri din Europa League Marian Barbu şi Horaţiu Feşnic, delegaţi la meciuri din Europa League
Adrian Mititelu a făcut anunţul! Cine o va pregăti pe FCU Craiova Adrian Mititelu a făcut anunţul! Cine o va pregăti pe FCU Craiova
Probleme mari pentru Dinamo înaintea meciului cu Farul Probleme mari pentru Dinamo înaintea meciului cu Farul
Organizatorii turneului de la Hong Kong au stabilit când va juca Simona Halep Organizatorii turneului de la Hong Kong au stabilit când va juca Simona Halep

VIDEO | Dorinel Munteanu, insultat de fanii Rapidului. ”Au fost câţiva mai bronzaţi puţin”

Oțelul Galați Publicat de Daian Cutu pe 3 feb 2024

Rapid Bucureşti a învins pe teren propriu, scor 2-1, pe Oţelul Galaţi, în etapa a 24-a din Superligă.

Antrenorul moldovenilor, Dorinel Munteanu, a declarat că este dezamăgit de rezultat şi a avut o remarcă foarte dură, cu privire la unii fani ai Rapidului, ce l-au jignit la confruntarea de sâmbătă seară.

”Foarte dezamăgit de această înfrângere. Am văzut două reprize total diferite, una în care Rapid a profitat de câteva greşeli ale noastre şi a reuşit să înscrie. Primul a venit după o greşeală în apărarea noastră, al doilea după o execuţie fantastică.

Repriza a doua ne-a aparţinut în totalitate, dar n-am reuşit să profităm de ocaziile pe care le-am avut. Îi ştiu de mult timp pe fanii Rapidului, sunt extraordinari, le sunt simpatic, poate câţiva au fost mai bronzaţi puţin”,
a explicat Dorinel Munteanu, la final de meci.

Oţelul se află pe poziţia a 11-a, cu 28 de puncte.