Alexandru Maxim, gol cu Beşiktaş. Gaziantep a obţinut un rezultat bun Alexandru Maxim, gol cu Beşiktaş. Gaziantep a obţinut un rezultat bun
Marius Şumudică şi-a anunţat demisia! Marius Şumudică şi-a anunţat demisia!
”Tricolorii” au efectuat primul antrenament înaintea meciurilor cu Cipru şi Lituania ”Tricolorii” au efectuat primul antrenament înaintea meciurilor cu Cipru şi Lituania
Gigi Becali, nervos după victoria cu Gloria Buzău! "Nu avem profesionalism! Nu trebuie să fiu băiat bun" Gigi Becali, nervos după victoria cu Gloria Buzău! "Nu avem profesionalism! Nu trebuie să fiu băiat bun"
Victorie de consolare pentru Răzvan Lucescu în campionatul Greciei Victorie de consolare pentru Răzvan Lucescu în campionatul Greciei
VIDEO | FCSB - Gloria Buzău 3-2. Campioana a reacţionat perfect după ce a fost condusă VIDEO | FCSB - Gloria Buzău 3-2. Campioana a reacţionat perfect după ce a fost condusă

VIDEO ǀ ”Echipa e rea în sensul bun al cuvântului”. Bergodi are rezerve de calitate la Rapid

Rapid Publicat de Daian Cutu pe 28 sep 2023

Rapid a învins în deplasare, cu scorul de 3-1, echipa FC Botoşani, într-un meci din grupele Cupei României Betano. Este al treilea rezultat de 1-3 din tot atâtea meciuri disputate joi în competiţie.

Cristiano Bergodi a început partida cu fotbalişti ce sunt în general rezerve şi s-a declarat mulţumit de ce a văzut pe teren.

”Băieţii au făcut un meci bun. Mă bucur pentru toţi, am făcut primele 25 de minute foarte bune, am marcat.

În a doua repriză, uneori am riscat, portarul a apărat foarte bine. Sunt mulţumit, este o victorie foarte importantă.

Au fost contre între jucători, e normal. E bine că echipa rea în sensul bun al cuvântului. A fost agresivă, am jucat un chiar un fotbal de bună calitate”, a spus Bergodi, la final de meci.