OFICIAL | Alex Bourceanu a semnat OFICIAL | Alex Bourceanu a semnat
Un nepalez de 18 ani a escaladat toate cele 14 vârfuri de peste 8.000 de metri din lume Un nepalez de 18 ani a escaladat toate cele 14 vârfuri de peste 8.000 de metri din lume
Surpriză! Arbitrul delegat la meciul Cipru - România Surpriză! Arbitrul delegat la meciul Cipru - România
EXCLUSIV | Cele mai noi informaţii despre accidentările jucătorilor de la FCSB EXCLUSIV | Cele mai noi informaţii despre accidentările jucătorilor de la FCSB
NEWS ALERT | Şedinţă la Rapid! S-a luat o decizie extremă NEWS ALERT | Şedinţă la Rapid! S-a luat o decizie extremă
Jandarmeria, activă la meciurile de fotbal Jandarmeria, activă la meciurile de fotbal

VIDEO | Efectul Messi încă de la debut! Starul argentinian a adus victoria lui Inter Miami în minutul 90+4, cu o lovitură liberă executată perfect

Alte campionate externe Publicat de Daian Cutu pe 22 iul 2023

Lionel Messi a debutat cu gol la Inter Miami, în victoria cu Cruz Azul, din Mexic, scor 2-1. Partida a contat pentru Leagus Cup, competiţie ce reuneşte formaţiile din Amerca Centrală şi de Nord.

Starul argentinian a fost decisiv în minutul 90+4, când a executat magistral o lovitură liberă de la 22 de metri, ce l-a lăsat fără replică pe portar.

Inter Miami se luptă de mai multe sezoane în MLS, unde rezultatele sale au fost dezamăgitoare. Au ajuns la 11 meciuri fără victorie, iar sâmbăta trecută au înregistrat a 14-a înfrângere în 22 de meciuri în acest sezon.