Instanţa supremă a Uniunii Europene consideră că regulile FIFA privind transferul jucătorilor încalcă legislaţia UE Instanţa supremă a Uniunii Europene consideră că regulile FIFA privind transferul jucătorilor încalcă legislaţia UE
”Ca să îl încurajez”. Mărire considerabilă de salariu pentru un jucător de la FCSB ”Ca să îl încurajez”. Mărire considerabilă de salariu pentru un jucător de la FCSB
Costel Căşuneanu, încântat de Super Rally Bucureşti: Un podium ar fi o bucurie pentru noi Costel Căşuneanu, încântat de Super Rally Bucureşti: Un podium ar fi o bucurie pentru noi
Surprizele lui Mircea Lucescu pentru ”dubla” din Liga Naţiunilor cu Cipru şi Lituania Surprizele lui Mircea Lucescu pentru ”dubla” din Liga Naţiunilor cu Cipru şi Lituania
Gigi Becali nu a stat pe gânduri şi a băgat mâna adânc în buzunar! Primele jucătorilor, după victoria cu PAOK. „Eram prea bucuros!” Gigi Becali nu a stat pe gânduri şi a băgat mâna adânc în buzunar! Primele jucătorilor, după victoria cu PAOK. „Eram prea bucuros!”
Sfârşitul unei serii de 15 victorii pentru Sabalenka! Bielorusa, învinsă de Muchova la Beijing Sfârşitul unei serii de 15 victorii pentru Sabalenka! Bielorusa, învinsă de Muchova la Beijing

VIDEO | Everton - Manchester United 0-3. Garnacho a reuşit golul anului în Premier League

Premier League Publicat de Daian Cutu pe 26 nov 2023

Manchester United a învins în deplasare, scor 3-0, formaţia Everton, în etapa a 13-a din Premier League.

Manchester United a deschis scorul în minutul 3, prin Garnacho, care a înscris un gol spectaculos, din foarfecă, bucurându-se apoi aşa cum o face Cristiano Ronaldo. Oaspeţii au intrat cu avantaj minim la pauză, dar au marcat de două ori în repriza secundă. Rashford a făcut 2-0 în minutul 56, din penalti, iar Anthony Martial a stabilit scorul final în minutul 75.

Cu victoria de pe Goodison Park, Manchester United a urcat pe locul 6, cu 24 de puncte. Everton ocupă penultima poziţie, a 19-a, cu 4 puncte.