Nice a umilit-o pe Saint-Etienne în Ligue 1. A fost 6-0 la pauză! Nice a umilit-o pe Saint-Etienne în Ligue 1. A fost 6-0 la pauză!
VIDEO | Dorinel Munteanu, iureş la flash-interviu. ”Poate trebuia să fiu şi mai dur” VIDEO | Dorinel Munteanu, iureş la flash-interviu. ”Poate trebuia să fiu şi mai dur”
Bogdan Cosmescu i-a răspuns lui Dorinel Munteanu! "Nu înţelege" | VIDEO EXCLUSIV
A văzut gestul lui Dorinel Munteanu şi a reacţionat! "Am devenit şi foarte sensibili" | VIDEO EXCLUSIV A văzut gestul lui Dorinel Munteanu şi a reacţionat! "Am devenit şi foarte sensibili" | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | ”Îmi place să jucăm un fotbal frumos”. Zeljko Kopic continuă seria excelentă VIDEO | ”Îmi place să jucăm un fotbal frumos”. Zeljko Kopic continuă seria excelentă
”Suntem obişnuiţi”. Jucătorul Oţelului a reacţionat după ce a fost luat de guler în timpul meciului de antrenor ”Suntem obişnuiţi”. Jucătorul Oţelului a reacţionat după ce a fost luat de guler în timpul meciului de antrenor

VIDEO | FC Argeş - CSM Focşani 2-0. Joc solid etalat de piteşteni

Liga II Publicat de Daian Cutu pe 12 aug 2024

FC Argeş a învins pe teren propriu, scor 2-0, gruparea CSM Focşani, într-un meci al etapei a doua din Liga secundă.

Meciul de la Piteşti s-a desfăşurat pe o vreme toridă, fiind nevoie de mai multe pauze de hidratare pentru jucătorii celor două echipe. Gazdele au înscris în minutul 5, prin Vlăduţ Moraru, dar golul a fost anulat pentru că mai mulţi jucători piteşteni se aflau în ofsaid. Oaspeţii au ratat o ocazie bună în minutul 20, când Briceag nu a ajuns la minge. Argeşul a deschis scorul în minutul 39. La o lovitură liberă Petrescu a centrat în mijlocul careului, Orozco a recentrat, iar Alexei Ciopa l-a împins pe Garutti, pentru a-l împiedica să joace balonul, însă mingea a căzut pe umărul lu Ciopa şi s-a dus în plasă. Autogol şi gazdele conduceau cu 1-0.

Scorul final a fost stabilit de Gronner, care a primit în careu şi s-a descurcat cu doi adversari lângă el, înscriind în minutul 90+3, la colţul lung.

VIDEO | FC Argeş - CSM Focşani 2-0 (Ciopa 39-autogol, Gronner 90+3), în direct la Prima Sport 1. Echipele de start:

FC Argeş: Oncescu - Tofan, Garutti, Orozco, Briceag - Setos, Doukoure - Petrescu, Morar, Dima - Moldoveanu
CSM Focşani: Ureche - Săpunaru, Ciopa, Vişinar, Tamaşi - Brînzan, Renţa - Albino, Enache, Zaharia, Dodoi

Minuutul 90+5: Final de meci! FC Argeş bate cu 2-0.

Minuutul 90+3: GOL FC Argeş! Gronner primeşte în careu şi cu spatele de lângă mai mulţi adversari.

Minutul 77: Ciopa trimite cu capul din poziţie bună în braţele portarului.

Minutul 45+3: Pauză! FC Argeş conduce cu 1-0.

Minutul 39: GOL FC Argeş! Ciopa încercă să respingă o minge venită din lovitură liberă dar trimite în proprie poartă.

Minutul 29: Zaharia trage de la distanţă în plasa laterală.

Minutul 20: Săpunaru trimite din 6 metri cu capul puţin pe lângă poartă.

Minutul 16: Morar şutează din întoarcere de la 20 de metri. Portarul Focşaniului scoate de lângă bară.

Minutul 9: Moldoveanu scapă singur cu portarul, dar Ureche parează.

Minutul 5: Morar înscrie după o lovitură liberă. Golul este anulat corect pentru offside.

------------------------------------------

FC Argeş este în căutarea primei victorii din acest debut de sezon, după ce în prima etapă a remizat în deplasare cu Steaua, scor 0-0.

De cealaltă parte, nou-promovata CSM Focşani vine după victoria cu Muscelul Câmpulung, scor 2-0, şi vrea să producă surpriza la Mioveni.

Cele două formaţii nu s-au mai întâlnit până acum.