Costel Gâlcă, distrus: ”Echipa este zero barat!”
Gigi Becali, sfătuit în privinţa lui Florin Tănase: „Se simte rugina pe el” Gigi Becali, sfătuit în privinţa lui Florin Tănase: „Se simte rugina pe el”
OFICIAL | „U” Cluj a bătut palma cu un atacant de naţională care marchează pe bandă rulantă OFICIAL | „U” Cluj a bătut palma cu un atacant de naţională care marchează pe bandă rulantă
Selecţionerul Australiei a demisionat după startul slab al echipei în faza a treia a preliminariilor CM

Jannik Sinner a devenit ambasador al programului de voluntariat pentru Jocurile Olimpice de iarnă din 2026

Adi Petre a dezvăluit totul despre perioada petrecută la FCSB: „A venit domnul Becali în vestiar. Ştiam dinainte” Adi Petre a dezvăluit totul despre perioada petrecută la FCSB: „A venit domnul Becali în vestiar. Ştiam dinainte”

VIDEO | FC Bihor – ACSM Reşiţa 2-3. Bănăţenii repetă succesul din Cupă

Liga II Publicat de Daian Cutu pe 30 aug 2024

FC Bihor s-a impus pe terenul celor de la ACSM Reşiţa, 3-2, în primul meci al etapei a cincea din Liga 2.

FC Bihor – ACSM Reşiţa 2-3 (Filip 24, Chiriţoiu 55 / Haită 39, Cioiu 45+5-penalty, Samake 83), pe Prima Sport 1. Echipele de start:

• FC Bihor: Garcia – Seb. Cucu, Gal, Giafer, C. Jurj – Farcaş, I. Filip, Adl. Nica – Stahl, Sg. Jurj, Hora (cpt.)
  • ACSM Reşiţa: Goga – Dolghi, Dudea (cpt.), Andr. Burlacu, Dam. Isac, Cioiu, Chera, Rimovecz, Haită, Al. Negru, Lascu

Minutul 90+5: Final de meci! Reşiţa bate cu 3-2.

Minutul 83: GOL Reşiţa! Samake preia în careu şi reia plasat.

Minutul 78: Rimovecz trage din 5 merti pe lângă poartă.

Minutul 71: Stahl a zguduit transversala din 7 metri.

Minutul 55: GOL FC Bihor! Moga reia din foarfecă în interiorul careului, iar Chiriţoiu deviază în poartă.

Minutul 45+6: Pauză! Reşiţa conduce cu 2-1.

Minutul 45+3: GOL Reşiţa! Gal l-a faultat pe Burlacu în careu. Cioiu a transformat de la punctul cu var, deşi Garcia a ghicit colţul.

Minutul 39: GOL Reşiţa! Haită rezistă de lângă un adversar şi marcheză din cădere.

Minutul 24: GOL FC Bihor! Reşiţenii nu pot respinge o minge din lovitură liberă, care ajunge la Filip. Experimentatul jucător a reluat năpraznic din prima.

Minutul 14: Burlacu pătrunde în careu din dreapta şi trage în forţă. Garcia scoate de sub transversală.

Minutul 11: Hora îşi deschide unghiul, dar şutează în plasa laterală.

------------------------------

Cele două formaţii s-au întâlnit ultima dată marţi, tot la Oradea, în play-off-ul Cupei României. Reşiţa a avut câştigat de cauză, cu 3-1.