VIDEO | Cagliari - Empoli 0-2. Răzvan Marin, răpus de fosta echipă VIDEO | Cagliari - Empoli 0-2. Răzvan Marin, răpus de fosta echipă
VIDEO | Dorinel Munteanu, ieşire incredibilă la adresa propriului jucător VIDEO | Dorinel Munteanu, ieşire incredibilă la adresa propriului jucător
VIDEO | Liviu Ciobotariu a trăit la cote înalte remiza dramatică cu Gloria Buzău. ”Multe răsturnări de situaţii, am trecut de la agonie la extaz şi invers” VIDEO | Liviu Ciobotariu a trăit la cote înalte remiza dramatică cu Gloria Buzău. ”Multe răsturnări de situaţii, am trecut de la agonie la extaz şi invers”
Goran Djokovic, unchiul lui Novak Djokovic, a fost ales preşedinte al Federaţiei Sârbe de Tenis Goran Djokovic, unchiul lui Novak Djokovic, a fost ales preşedinte al Federaţiei Sârbe de Tenis
Mihai Stoica a lămurit situaţiile lui Lixandru şi Edjouma | EXCLUSIV Mihai Stoica a lămurit situaţiile lui Lixandru şi Edjouma | EXCLUSIV
VIDEO | Oţelul - Dinamo 1-1, în direct la Prima Sport 1. Maciel egalează imediat VIDEO | Oţelul - Dinamo 1-1, în direct la Prima Sport 1. Maciel egalează imediat

VIDEO | FC Botoşani - Gloria Buzău 3-3. Regal fotbalistic oferit de ultimele clasate

FC Botoșani Publicat de Daian Cutu astăzi, 19:41

FC Botoşani a remizat pe teren propriu, scor 3-3, cu echipa Gloria Buzău, într-un meci din etapa a zecea a Superligii.

Gazdele au marcat prin Mouaddib ’69, Aldair ’74 şi Ongenda ’89. Pentru Gloria Buzău au înscris Budescu ’40, Matricarrdi ’80 (autogol) şi Isfan ‘90+1.

VIDEO | FC Botoşani - Gloria Buzău 3-3 (Mouadib 69, Aldair 75, Ongenda 89 / Budescu 39, Matricardi 80-autogol, Işfan 90+1), în direct la Prima Sport 1. Echipele de start:

• FC Botoşani: Pap – Salomon, Miron, Matricardi – Adams, Ferreira, Florescu, Bodişteanu, Ţigănaşu – Kaprof, Lopez
  • Gloria Buzău: Lazăr – Scheda, Turda, Cestor, Dumitraşcu – Albu, Akhmatov, Tavares – Jipa, Matos, Budescu

Minutul 90+5: Final de meci! Se termină 3-3.

Minutul 90+1: GOL Gloria Buzău! Işfan îşi face mingea perfect şi trimite plasat din marginea careului.

Minutul 89: GOL FC Botoşani! Ongenda primeşte în careu şi fără preluare reia cu rafinament.

Minutul 88: Stan scapă singur cu Pap, dar trage în blocajul acestuia.

Minutul 80: GOL Gloria Buzău! Budescu bate cu efect o lovitură liberă din marginea terenului. Matricardi deviază nefericit în proprie poartă.

Minutul 75: GOL FC Botoşani! Aldair îl vede ieşit pe Lazar şi trimite în poartă de la 45 de metri.

Minutul 69: GOL FC Botoşani! Mouadibb ia prim planul şi profită de lipsa de reacţie a lui Lazar.

Minutul 59: Ţigănaşu reia din careu peste poartă un balon respins de apărare.

Minutul 45+2: Pauză! Buzău conduce cu 1-0.

Minutul 45: Budescu scapă singur cu portarul, dar nu cadrează mingea.

Minutul 39: GOL Gloria Buzău! Budescu trimite o minge din marginea terenului. Traiectoria l-a păcălit pe Pap şi a intrat în poartă.

Minutul 5: Lazăr respinge în faţă la şutul lui Florescu din 15 metri.

Minutul 4: Budescu bate un corner direct pe transversală.

------------------------------------

Înainte de această partidă, ambele echipe se află în zona retrogradării, fiind la egalitate de puncte, respectiv 6.

Moldovenii sunt pe locul 15, dar au cu o partidă mai puţin disputată decât echipa din Buzău.

Gloria este codaşă în clasament şi are un golaveraj de -10.