Lună de miere încheiată în arest. Doi suporteri ai echipei Valencia, reţinuţi în Singapore după ce au desfăşurat bannere împotriva proprietarului Peter Lim

Şumudică, atacat din toate părţile: ”A spus că ar defila cu echipa pe care o avea Lennon. Păi, ce se întâmplă acum? Nu mai defilează?”

Americanul Frances Tiafoe l-a insultat pe arbitru după meciul din turul trei de la Mastersul de la Shanghai

VIDEO | Mesajul superb a lui Iniesta, după anunţarea retragerii. „Aş fi putut juca până la 90 de ani, dar sunt fericit că mi-am îndeplinit visul de a deveni fotbalist” VIDEO | Mesajul superb a lui Iniesta, după anunţarea retragerii. „Aş fi putut juca până la 90 de ani, dar sunt fericit că mi-am îndeplinit visul de a deveni fotbalist”
FOTO | Echipa din Superliga, bijuterie de 160 de milioane de lei! „Trebuie să facem un alt stadion” FOTO | Echipa din Superliga, bijuterie de 160 de milioane de lei! „Trebuie să facem un alt stadion”
Scoţienii au dat verdictul după ce Ianis Hagi a luat roşu: ”Nu cred că există discuţii în privinţa a ce a făcut!”

VIDEO | FC Voluntari - Rapid 2-1. Prestaţie de nerecunoscut a giuleştenilor

Fotbal Internațional Publicat de Daian Cutu pe 7 aug 2023

FC Voluntari a învins pe teren propriu, scor 2-1, formaţia Rapid Bucureşti, în ultimul meci al etapei a patra din Superligă

Gazdele au deschis scorul în secunda a zecea a meciului, Doru Andrei a primit în terenul Rapidului şi a şutat de la 25 de metri, balonul a trecut pe sub Moldovan şi a intrat în plasă. Rapidul a egalat destul de repede, în minutul 12, prin golgeterul Dugandzic.

În minutul 22 George Merloi (FC Voluntari) s-a accidentat la genunchi şi a fost scos cu targa din teren. Ilfovenii au preluat din nou conducerea în minutul 37, când Boboc a centrat în careu, pentru Nemec, iar Christopher Braun a încercat să respingă însă, derutat de ieşirea portarului Horaţiu Moldovan, a trimis balonul în propria poartă.

Rapid nu a reuşit să-şi impună jocul şi gazdele au trecut pe lângă al treilea gol în minutul 70, la bara lui Doru Andrei. Până la final nici una dintre cele două echipe nu a mai înscris şi FC Voluntari, victorioasă cu 2-1, este pe locul secund în Superligă, cu 9 puncte, în timp ce Rapid, aflată la prima înfrângere din sezon, este pe poziţia a 8-a, cu 5 puncte.

VIDEO | FC Voluntari - Rapid 2-1 (Andrei 1, Braun 37-autogol / Dugandzic 12) LIVE la Prima Sport 1! Echipele de start:

• Voluntari: Vâlceanu – Ricardinho, Matricardi, Armaş, Aliji – Boboc, Crepulja, V. Raţă – Merloi, Nemec, Doru Andrei
  • Rapid: H. Moldovan – Braun, Săpunaru, P. Iacob, J. Morais – Oaidă, Kait, Pănoiu – Papeau, Dugandzic, Costache

Minutul 90+8: Fluier final! FC Voluntari se impune cu 2-1.

Minutul 70: O nouă şansă mare irosită de gazde! Săpunaru respinge salvator din câţiva metri o minge ce s-a scur în careu.

Minutul 67: Boboc trage în forţă din afara careului, dar Moldovan respinge.

Minutul 45+2: Pauză! Scorul este 0-0.

Minutul 37: GOL Voluntari! Boboc centrează din flanc. Braun vine de lângă Nemec să respingă, dar deviază nefericit în proprie poartă.

Minutul 12: GOL Rapid! Dugandzic preia în marginea careului, trece elegant de Aliji, portarul Vâlceanu iese, dar nu mai poate salva.

Minutul 1: GOL Voluntari! Fabulos început de meci! Nemec deviază la tânărul Andrei, care înscrie din afara careului, portarul Moldovan fiind păcălit.

---------------------------------------

FC Voluntari, formaţie cu prestaţii bune pe teren propriu, încearcă să fie prima echipă care o învinge pe Rapid în actuala stagiune. După primele trei etape, voluntărenii au şase puncte şi un golaveraj 5-5. De cealaltă parte, Rapid are cu un punct mai puţin, dar un golaveraj mai bun, 5-2.

În vreme ce gazdele vin după succesul de la Ploiesţi, 0-2 cu Petrolul, rapidiştii au suferit un semi-eşec etapa precedentă, 2-2 cu FC Botoşani, dar rămân neînvinşi.

În sezonul precedent, Rapid s-a impus în ambele meciuri direct: 0-1 la Voluntari şi 4-1 acasă.