VIDEO | ”La mine e mai greu”. Constantin Budescu, reacţie interesantă cu privire la convocarea la naţională VIDEO | ”La mine e mai greu”. Constantin Budescu, reacţie interesantă cu privire la convocarea la naţională
Liga portugheză va planta 200 de copaci pentru fiecare gol marcat, ca răspuns după incendiile de vegetaţie Liga portugheză va planta 200 de copaci pentru fiecare gol marcat, ca răspuns după incendiile de vegetaţie
Ioan Ovidiu Sabău a vorbit despre duelul cu Universitatea Craiova. "Nu întâmplător suntem pe primul loc" Ioan Ovidiu Sabău a vorbit despre duelul cu Universitatea Craiova. "Nu întâmplător suntem pe primul loc"
VIDEO | FC Botoşani - Gloria Buzău 3-3. Regal fotbalistic oferit de ultimele clasate

Jucătorul de la FCSB care a fost scos de pe listă Jucătorul de la FCSB care a fost scos de pe listă
"Foarte pasionat, muncitor şi motivator”. Grameni, fascinat de modul în care Şumudică pregăteşte echipa "Foarte pasionat, muncitor şi motivator”. Grameni, fascinat de modul în care Şumudică pregăteşte echipa

VIDEO | FCU Craiova - Şelimbăr 1-1. Remiză plăcută pe ”Ion Oblemenco”

Liga II Publicat de Daian Cutu pe 23 aug 2024

FCU Craiova şi CSC Şelimbăr au terminat la egalitate, 1-1, în primul meci al etapei a patra din liga a doua.

VIDEO | FCU Craiova - Şelimbăr 1-1 (Padula 69 / Babic 7), în direct la Prima Sport 1. Echipele de start:

• FCU Craiova: Sandu - Negru, Lekiatas, Lumbu, Padula - Dragu, Albu, Pop - Sidibe, Bălan, Ciubotaru
  • CSC Şelimbăr: Malutan - Gogor, Gherman, Natea, Şerban - Ayine, Boboc, Soare - Monea, Babic, Bucuroiu

Minutul 90+5: Final de meci! Se termină 1-1.

Minutul 69: GOL FCU Craiova! Bălan scoate la Padula, care trimite perfect cu exteriorul de la distanţă.

Minutul 61: Soare a prins un şut excelent din careu, dar Sandu a avut o paradă.

Minutul 53: Albu trage din lovitură liberă de la 25 de metri puţin peste poartă.

Minutul 45+3: Final de primă repriză! Şelimbăr conduce cu 1-0.

Minutul 21: Bucuroiu şutează în forţă în plasa laterală.

Minutul 14: Bălan profită de o neînţelegere şi rămâne singur în careu cu portarul, dar întârzie şutul şi e deposedat.

Minutul 7: GOL Şelimbăr! Negru respinge în Lekiatas, iar mingea ajunge la Babic, care reia superb de la 20 de metri.

----------------------------------------

Înaintea duelului de astăzi, FCU Craiova se poziţionează pe locul 4, cu 6 puncte. De partea cealaltă, Şelimbăr se află abia pe locul 12, cu 3 puncte.

Meciul din Bănie este unul important în lupta pentru play-off. În sezonul precedent, FCU Craiova a retrogradat din Superligă şi are ca obiectiv promovarea, iar Şelimbăr a făcut o stagiiune impresionantă, fără a avea însă drept de promovare.