Gigi Becali, prima reacţie după victoria cu PAOK. "Ferguson e mai puternic decât Lucescu" Gigi Becali, prima reacţie după victoria cu PAOK. "Ferguson e mai puternic decât Lucescu"
Chelsea, victorie cu multe goluri în duelul cu Gent. Rezultatele de joi din Conference League Chelsea, victorie cu multe goluri în duelul cu Gent. Rezultatele de joi din Conference League
Încă un meci de coşmar pentru Manchester United. ”Diavolii” au avut 2-0 cu Porto în Europa League Încă un meci de coşmar pentru Manchester United. ”Diavolii” au avut 2-0 cu Porto în Europa League
FCSB a obţinut o sumă impresionantă după startul perfect din Europa League FCSB a obţinut o sumă impresionantă după startul perfect din Europa League
VIDEO | PAOK Salonic - FCSB 0-1. Cu un om în minus, campioana României obţine un succes istoric VIDEO | PAOK Salonic - FCSB 0-1. Cu un om în minus, campioana României obţine un succes istoric
VIDEO | O nouă seară spectaculoasă în Europa League! FC Porto - Manchester United 3-3, în cel mai tare meci al serii! Surpriză mare VIDEO | O nouă seară spectaculoasă în Europa League! FC Porto - Manchester United 3-3, în cel mai tare meci al serii! Surpriză mare

VIDEO | Ferencvaros - Tottenham 1-2. Radu Drăguşin a fost suspendat

Europa League Publicat de Daian Cutu ieri, 21:49

Tottenham a învins joi seara, în deplasare, scor 2-1, formaţia ungară Ferencvaros Budapesta, într-un meci din cadrul Ligii Europa.

La Budapesta, gazdele au marcat în minutul 16, însă golul a fost anulat de VAR, din cauza unei poziţii de ofsaid. Londonezii au deschis scorul în minutul 23, prin Pape Sarr, gol care a avut nevoie de validarea VAR. După zece minute, Pedro Porro a trimis în bară, iar elevii lui Postecoglou au dominat în continuare.

Brennan Johnson a lovit transversala în minutul 80, însă tot el a înscris, din careu, în minutul 86 şi Tottenham conducea cu 2-0. Barnabas Varga a marcat golul echipei ungare, în minutul 90, şi londonezii s-au impus cu 2-1, ajungând la şase puncte din două meciuri în clasamentul competiţiei.