Gigi Becali a dezvăluit ce jucător de la FCSB nu va mai lipsi din primul 11: „Trebuie să fie pe teren” Gigi Becali a dezvăluit ce jucător de la FCSB nu va mai lipsi din primul 11: „Trebuie să fie pe teren”
Doliu în fotbalul italian! Fostul mijlocaş de la Cagliari a fost găsit mort într-o cameră de hotel Doliu în fotbalul italian! Fostul mijlocaş de la Cagliari a fost găsit mort într-o cameră de hotel
Viorel Moldovan i-a dat replica lui Marius Şumudică: „Nu trebuie să plângem atâta. Să fim bărbaţi” Viorel Moldovan i-a dat replica lui Marius Şumudică: „Nu trebuie să plângem atâta. Să fim bărbaţi”
13 vinuri roşii perfecte pentru toamnă, alese de experţii Unvinpezi.ro 13 vinuri roşii perfecte pentru toamnă, alese de experţii Unvinpezi.ro
Brigadă de arbitri români delegată pentru meciul Aston Villa - Bayern Munchen, din UEFA Champions League Brigadă de arbitri români delegată pentru meciul Aston Villa - Bayern Munchen, din UEFA Champions League
VIDEO | Antoine Griezmann şi-a anunţat retragerea de la naţionala Franţei VIDEO | Antoine Griezmann şi-a anunţat retragerea de la naţionala Franţei

VIDEO | Fiorentina - Lazio 2-1. Gazdele au ratat un penalty şi au trimis de patru ori în bară

Serie A Publicat de Daian Cutu pe 27 feb 2024

Fiorentina a învins pe teren propriu, scor 2-1, gruparea Lazio Roma, în ultimul meci al etapei a 26 din Serie A.

Gazdele au trimis de trei ori în bară în prima repriză, prin Nico Gonzalez – de două ori şi Belotti, iar cei care au deschis scorul au fost oaspeţii, prin Luis Alberto, în minutul 45.

După pauză Fiorentina a atacat şi a reuşit să egaleze în minutul 61, prin Michael Kayode. Gazdele au mai trimis odată în bară, la penalty-ul lui Nico Gonzalez din minutul 67, însă au marcat golul victoriei două minute mai târziu, prin Giacomo Bonaventura.

AC Fiorentina s-a impus cu 2-1 şi este pe locul 7, cu 41 de puncte, în timp ce Lazio este pe 8, cu 40 de puncte.