VIDEO | Champions League: Barcelona a făcut spectacol! Arsenal, victorie solidă cu PSG! City, fără emoţii. Inter a făcut scor. Vezi AICI rezultatele complete după o nouă seară nebună VIDEO | Champions League: Barcelona a făcut spectacol! Arsenal, victorie solidă cu PSG! City, fără emoţii. Inter a făcut scor. Vezi AICI rezultatele complete după o nouă seară nebună
Schonenwerd – Corona Braşov 1-3, în turul II al Ligii Campionilor la volei Schonenwerd – Corona Braşov 1-3, în turul II al Ligii Campionilor la volei
”Poate e ceva mental”. Jucătorul de la Rapid care nu se regăseşte în acest sezon ”Poate e ceva mental”. Jucătorul de la Rapid care nu se regăseşte în acest sezon
Lovitură în Superliga! Alex Dobre vine să lupte la titlu Lovitură în Superliga! Alex Dobre vine să lupte la titlu
VIDEO | Stuttgart - Sparta Praga 1-1. Rrahmani şi Krasniqi au jucat pentru cehi VIDEO | Stuttgart - Sparta Praga 1-1. Rrahmani şi Krasniqi au jucat pentru cehi
VIDEO | Salzburg - Brest 0-4. Recital francez în Austria VIDEO | Salzburg - Brest 0-4. Recital francez în Austria

VIDEO | Franţa cucereşte al patrulea Campionat European la handbal. Succes în prelungiri cu marea rivală Danemarca

Handbal Publicat de Daian Cutu pe 28 ian 2024

Naţionala Franţei a câştigat duminică, la Koln, medalia de aur a Campionatului European, după ce a învins în finală şi după prelungiri reprezentativa Danemarcei, scor 33-31 (14-14, 27-27).

A fost ultimul meci la un Campionat European pentru Nikola Karabatic, jucătorul naţionalei Franţei.

Danemarca îşi trece astfel în palmares al treilea titlu european, după cele din 2008 şi 2012.

Franţa îşi trece astfel în palmares al patrulea titlu european, după cele din 2006, 2010 şi 2014.

Finala cu Danemarca a fost ”ultimul bal” la un Campionat European pentru emblematicul jucător francez Nikola Karabatic, care şi-a anunţat retragerea la finalul sezonului. A atins două recorduri la CE: de meciuri jucate (79), precum şi de goluri marcate  (295).