VIDEO | Cristi Săpunaru a pus punctul pe i după înfrângerea suferită de Rapid! "Nu avem nicio şansă" VIDEO | Cristi Săpunaru a pus punctul pe i după înfrângerea suferită de Rapid! "Nu avem nicio şansă"
VIDEO | Marius Şumudică, foarte enigmatic. ”Veţi afla zilele viitoare” VIDEO | Marius Şumudică, foarte enigmatic. ”Veţi afla zilele viitoare”
Brighton - Tottenham 3-2. Radu Drăguşin, rezervă neutilizată Brighton - Tottenham 3-2. Radu Drăguşin, rezervă neutilizată
VIDEO | FCSB - Gloria Buzău 0-1, în direct la Prima Sport 1. Jipa, gol de generic VIDEO | FCSB - Gloria Buzău 0-1, în direct la Prima Sport 1. Jipa, gol de generic
Decizie de urgenţă a conducerii Rapidului după eşecul de la Botoşani Decizie de urgenţă a conducerii Rapidului după eşecul de la Botoşani
EXCLUSIV | "Ghiocelul de toamnă ţine două săptămâni". Marius Şumudică, "înţepat" după înfrângerea de la Botoşani EXCLUSIV | "Ghiocelul de toamnă ţine două săptămâni". Marius Şumudică, "înţepat" după înfrângerea de la Botoşani

VIDEO | Girona - Athletic Bilbao 2-1. Scenariu ireal în La Liga! Oaspeţii au ratat trei penalty-uri şi au fost învinşi în minutul 90+9

La Liga Publicat de Daian Cutu astăzi, 17:43

Girona a învins pe teren propriu, scor 2-1, gruparea bască Athletic Bilbao, într-un meci al etapei a 9-a din La Liga. Bilbao a beneficiat de două penaltiuri, ambele ratate, unul cu repetiţie.

La Girona s-a disputat un „meci al penalti-urilor”. Oaspeţii de la Athletic Bilbao au primit o lovitură de pedeapsă în prima repriză. A executat Alex Berenguer, în minutul 28, dar portarul argentinian al Gironei, Paulo Gazzaniga, a apărat. Gazdele au deschis scorul în minutul 39, prin Yaser Asprilla, însă bascii au egalat două minute mai târziu, când Berenguer i-a pasat în adâncime lui Oihan Sancet şi acesta a înscris.

În minutul 58, Bilbao a beneficiat de un al doilea penalti. A executat Inaki Williams şi Gazzaniga a apărat, dar arbitrul Juan Luis Pulido Santana a decis ca lovitura să fie repetată, pentru că goalkeeperul gazdelor nu avea ambele picioare pe linia porţii. A executat de această dată Ander Herrera, dar Gazzaniga a apărat, iar Girona a dat lovitura pe final, tot din penalti.

Stuani a transformat în minutul 90+9 aducând o victorie care îi trimite pe catalani pe locul 11, cu 12 puncte. Bilbao se află pe locul 6, cu 14 puncte.