Emil Săndoi ştie de ce a fost răpus de Dan Petrescu: ”Trebuia să facem asta!”

Dan Petrescu a ieşit la atac după victoria cu Poli Iaşi: ”CFR are zero penalty-uri primite până acum!”

Everton – Newcastle 0-0. Remiza nimănui în Premier League Everton – Newcastle 0-0. Remiza nimănui în Premier League
VIDEO | Real Valladolid – Rayo Vallecano 1-2. Andrei Raţiu a contribuit la un gol al învingătorilor VIDEO | Real Valladolid – Rayo Vallecano 1-2. Andrei Raţiu a contribuit la un gol al învingătorilor
MM Stoica a numit reuşita anului în fotbalul românesc: „Ăsta e gol care candidează la premiul Puskas!” | EXCLUSIV MM Stoica a numit reuşita anului în fotbalul românesc: „Ăsta e gol care candidează la premiul Puskas!” | EXCLUSIV
VIDEO | Oţelul Galaţi - Universitatea Craiova 1-1, în direct pe Prima Sport 1. Baiaram egalează VIDEO | Oţelul Galaţi - Universitatea Craiova 1-1, în direct pe Prima Sport 1. Baiaram egalează

VIDEO ǀ Hanca, accidentat grav de Dawa. ”Joc de atâta timp fotbal şi n-am simţit în viaţa mea aşa durere”

Petrolul Ploiești Publicat de Daian Cutu pe 28 oct 2023

FCSB, liderul campionatului a încheiat la egalitate în deplasare, scor 2-2, cu Petrolul Ploieşti, într-un meci din etapa a 14-a a Superligii. Prahovenii au egalat din penalty, la ultima fază, în minutul 90+7.

Sergiu Hanca a fost faultat grav de Dawa în prima repriză şi a părăsit terenul alături de staff-ul medical. Acesta a venit în cârje la interviul de după meci şi a explicat că are dureri mari.

"Nu mă simt bine, vă daţi seama, mă simt rău. Sper să nu fie ceva grav, e prea umflat şi am dureri prea mari ca să ştiu ce am.

Acum, sincer, nu sunt specialist să vorbesc, dar eu cred că n-ar trebui să ne rupem picioarele ca să dăm roşu.

Joc de atâta timp fotbal şi n-am simţit în viaţa mea aşa durere. O să mă uit la reluări. Doar faptul că l-a schimbat după câteva minute îmi spune că era de roşu”,