EXCLUSIV | Cele mai noi informaţii despre accidentările jucătorilor de la FCSB EXCLUSIV | Cele mai noi informaţii despre accidentările jucătorilor de la FCSB
NEWS ALERT | Şedinţă la Rapid! S-a luat o decizie extremă NEWS ALERT | Şedinţă la Rapid! S-a luat o decizie extremă
Jandarmeria, activă la meciurile de fotbal Jandarmeria, activă la meciurile de fotbal
Roxana Anghel a devenit cetăţean de onoare al oraşului Siret Roxana Anghel a devenit cetăţean de onoare al oraşului Siret
OFICIAL | Jurgen Klopp a semnat OFICIAL | Jurgen Klopp a semnat
Selecţionerul Ciprului, optimist înaintea meciului cu România Selecţionerul Ciprului, optimist înaintea meciului cu România

VIDEO | Hermannstadt are un început convingător de sezon. ”Puteam să ne batem la play-off şi sezonul trecut”

Hermannstadt Publicat de Daian Cutu pe 23 iul 2023

Hermannstadt a învins în deplasare, scor 3-1, formaţia Poli Iaşi, într-un meci contând pentru etapa a doua din Superligă

Marius Măldărăşanu a declarat la flash-interviuri că sibienii au obiective ambiţioase în noua stagiune.

”Puteam face ca scorul să fie mult mai mare. Încep prin a-l felicita pe Leo, chiar mi-a plăcut, o echipă care vrea să joace fotbal. Dacă poţi profita de spaţii, poţi marca multe goluri. Ce nu mi-a plăcut, nu sufăr jocul pe contre. Am avut multe oportunităţi, dar pierdeam mingea, atacau ei, foarte cald, efortul foarte mare.

După bara lor, am marcat şi am intrat la pauză cu un avantaj. În a doua repriză, cu acelaşi ritm, dar cu ei la posesie. Am avut două bare, alte ocazii mari. Din păcate, ratăm foarte mult. Mă bucur că ajungem acolo, dar ocaziile se pot răzbuna. A fost o victorie meritată.

(n.r. obiectivele noului sezon) Puteam să ne batem la play-off şi sezonul trecut. Nu este un obiectiv declarat, ne dorim, dar toate echipele îşi doresc. Mi-aş dori să facem puncte multe. Asta am făcut anul trecut. Dacă vom reuşi din nou să adunăm 56 de puncte, vom fi bine în clasament”,