VIDEO | Champions League: Stuttgart - Sparta Praga 1-1. Salzburg - Brest 0-4. O nouă umilinţă pentru austrieci VIDEO | Champions League: Stuttgart - Sparta Praga 1-1. Salzburg - Brest 0-4. O nouă umilinţă pentru austrieci
Lovitură în Superliga! Alex Dobre vine să lupte la titlu Lovitură în Superliga! Alex Dobre vine să lupte la titlu
VIDEO | Stuttgart - Sparta Praga 1-1. Rrahmani şi Krasniqi au jucat pentru cehi VIDEO | Stuttgart - Sparta Praga 1-1. Rrahmani şi Krasniqi au jucat pentru cehi
VIDEO | Salzburg - Brest 0-4. Recital francez în Austria VIDEO | Salzburg - Brest 0-4. Recital francez în Austria
Fundaşul Robin Le Normand a suferit un traumatism cranian şi nu va evolua în meciul cu Benfica Fundaşul Robin Le Normand a suferit un traumatism cranian şi nu va evolua în meciul cu Benfica
Anunţ înainte de PAOK - FCSB! Vestea primită de campioana României Anunţ înainte de PAOK - FCSB! Vestea primită de campioana României

VIDEO | Inter mai face un pas către titlul din Italia, după victoria cu Fiorentina

Serie A Publicat de Daian Cutu pe 28 ian 2024

Inter Milano a învins în deplasare, scor 1-0, formaţia AC Fiorentina, în etapa a 22-a din Serie A.

Lautaro Martinez a marcat unicul gol al meciului de la Florenţa, în minutul 14, reuşita argentinianului având nevoie de validarea VAR. Gazdele au beneficiat de un penalti în minutul 75, însă portarul interist Sommer a apărat şutul lui Nico Gonzalez şi meciul s-a încheiat cu victoria la limită a oaspeţilor.

Inter conduce în clasament cu 54 de puncte, în timp ce Fiorentina este pe lcoul 5, cu 34 de puncte.