Fotbalistul pierdut de CFR face senzaţie la rivală şi bate la porţile echipei naţionale: ”E de acest nivel!” | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | ”Au fost false”. Adrian Mihalcea a dezvăluit o situaţie incredibilă petrecută la meciul cu Rapid VIDEO | ”Au fost false”. Adrian Mihalcea a dezvăluit o situaţie incredibilă petrecută la meciul cu Rapid
VIDEO | ”Creştem ca ghioceii”. Un nou discurs savuros marca Marius Şumudică VIDEO | ”Creştem ca ghioceii”. Un nou discurs savuros marca Marius Şumudică
VIDEO | Rareş Pop, one man show pentru Rapid. ”Acesta este rodul muncii mele” VIDEO | Rareş Pop, one man show pentru Rapid. ”Acesta este rodul muncii mele”
Atalanta - Como a fost amânat din cauza ploii. Când se va juca Atalanta - Como a fost amânat din cauza ploii. Când se va juca
VIDEO | Marius Şumudică, spectaculs la finalul partidei cu Unirea Slobozia VIDEO | Marius Şumudică, spectaculs la finalul partidei cu Unirea Slobozia

VIDEO | Jannik Sinner a câştigat la Halle. Italianul a disputat primul turneu din postura de lider ATP

Tenis Publicat de Daian Cutu pe 23 iun 2024

Tenismanul italian Jannik Sinner a câştigat duminică primul său turneu din poziţia de lider al clasamentului mondial ATP.

Sinner s-a impus în turneul ATP 500 de la Halle, învingându-l pe Hubert Hurkacz.

Jannik Sinner (22 de ani, locul 1 ATP) a avut nevoie de o oră şi 49 de minute pentru a se impune în două seturi în faţa favoritului numărul 5 al turneului german, polonezul Hubert Hurkacz (27 de ani, locul 9 ATP). Sinner a câştigat cu scorul de 7-6(8), 7-6(2), trecându-şi în palmares al patrulea titlu din acest an şi al 14-lea din carieră.

Turneul de la Halle este primul disputat de Jannik Sinner de când a devenit lider al clasamentului mondial, italianul devenind al optulea jucător care câştigă un titlu odată cu primul turneu la care participă ca numărul 1 ATP, primul după Andy Murray, în 2016.

În acest sezon, Sinner a disputat 42 de meciuri, câştigând 38 şi bifând 4 înfrângeri.