Fostul ”secund” de la Dinamo a devenit principal în Liga 2 Fostul ”secund” de la Dinamo a devenit principal în Liga 2
Instanţa supremă a Uniunii Europene consideră că regulile FIFA privind transferul jucătorilor încalcă legislaţia UE Instanţa supremă a Uniunii Europene consideră că regulile FIFA privind transferul jucătorilor încalcă legislaţia UE
”Ca să îl încurajez”. Mărire considerabilă de salariu pentru un jucător de la FCSB ”Ca să îl încurajez”. Mărire considerabilă de salariu pentru un jucător de la FCSB
Costel Căşuneanu, încântat de Super Rally Bucureşti: Un podium ar fi o bucurie pentru noi Costel Căşuneanu, încântat de Super Rally Bucureşti: Un podium ar fi o bucurie pentru noi
Surprizele lui Mircea Lucescu pentru ”dubla” din Liga Naţiunilor cu Cipru şi Lituania Surprizele lui Mircea Lucescu pentru ”dubla” din Liga Naţiunilor cu Cipru şi Lituania
Gigi Becali nu a stat pe gânduri şi a băgat mâna adânc în buzunar! Primele jucătorilor, după victoria cu PAOK. „Eram prea bucuros!” Gigi Becali nu a stat pe gânduri şi a băgat mâna adânc în buzunar! Primele jucătorilor, după victoria cu PAOK. „Eram prea bucuros!”

VIDEO | Juventus - Inter 1-1. Derby d’Italia lipsit de spectacol

Serie A Publicat de Daian Cutu pe 27 nov 2023

Juventus Torino a încheiat la egalitate, pe teren propriu, scor 1-1, cu gruparea milaneză Inter, în Derby d’Italia.

Etapa a 13-a din Serie A a adus şi derby-ul dintre Juventus Torino şi Inter Milano. Oaspeţii au încercat să-l învingă pe Szczesny în prima repriză, dar scorul l-a deschis Vlahovic, în minutul 27. Inter a replicat prin golul egalizator înscris de Lautaro Martinez, în minutul 33.

În partea a doua Juventus a părut că îşi doreşte mai mult să nu piardă decât să câştige meciul şi Derby d’Italia s-a terminat la egalitate, 1-1.

Inter este lider în Serie A, cu 32 de puncte, iar Juventus ocupă locul secund, cu 30 de puncte. Pe locul al treilea se află Milan, cu 26 de puncte.