Suma considerabilă pe care FCSB trebuie să o achite pentru portarul Lukas Zima Suma considerabilă pe care FCSB trebuie să o achite pentru portarul Lukas Zima
Neymar a revenit la antrenamentele lui Al-Hilal după aproape un an Neymar a revenit la antrenamentele lui Al-Hilal după aproape un an
VIDEO | Steaua Bucureşti nu a atras prea mulţi fani nici la derby-ul cu Csikszereda. Asistenţă foarte mică pe Ghencea
S-a semnat contractul de execuţie a lucrărilor la stadionul unei echipe din Superliga S-a semnat contractul de execuţie a lucrărilor la stadionul unei echipe din Superliga
VIDEO | Steaua - Csikszereda 0-0, în direct la Prima Sport 1. Echipele de start VIDEO | Steaua - Csikszereda 0-0, în direct la Prima Sport 1. Echipele de start
Andrei Vlad, pe picior de plecare de la FCSB. Unde ar putea ajunge Andrei Vlad, pe picior de plecare de la FCSB. Unde ar putea ajunge

VIDEO | Leverkusen - Mainz 2-1. Liderul din Bundesliga trece cu bine peste un meci complicat

Bundesliga Publicat de Daian Cutu pe 23 feb 2024

Bayer Leverkusen a învins vineri seara, pe teren propriu, scor 2-1, formaţia FSV Mainz, în etapa a 23-a din Bundesliga.

Granit Xhaka a deschis scorul repede pentru gazde, încă din minutul 3, însă oaspeţii au reuşit să egaleze după numai cinci minute, când a înscris Dominic Kohr. În minutul 68 Robert Andrich a şutat de la aproape 30 de metri, portarul oaspeţilor, Zentner, a gafat, iar Leverkusen a preluat conducerea cu 2-1.

Oaspeţii au rămas în zece din minutul 80, odată cu eliminarea lui Jessic Ngankam şi elevii lui Xabi Alonso s-au impus cu 2-1, fiind lideri, cu 61 de puncte.

FSV Mainz este penultima în clasament, a 17-a, cu 15 puncte.