Liga portugheză va planta 200 de copaci pentru fiecare gol marcat, ca răspuns după incendiile de vegetaţie Liga portugheză va planta 200 de copaci pentru fiecare gol marcat, ca răspuns după incendiile de vegetaţie
Ioan Ovidiu Sabău a vorbit despre duelul cu Universitatea Craiova. "Nu întâmplător suntem pe primul loc" Ioan Ovidiu Sabău a vorbit despre duelul cu Universitatea Craiova. "Nu întâmplător suntem pe primul loc"
VIDEO | FC Botoşani - Gloria Buzău 3-3. Regal fotbalistic oferit de ultimele clasate

Jucătorul de la FCSB care a fost scos de pe listă Jucătorul de la FCSB care a fost scos de pe listă
"Foarte pasionat, muncitor şi motivator”. Grameni, fascinat de modul în care Şumudică pregăteşte echipa "Foarte pasionat, muncitor şi motivator”. Grameni, fascinat de modul în care Şumudică pregăteşte echipa
VIDEO | EUROGOL Constantin Budescu! Execuţie magistrală din marginea terenului în disputa cu FC Botoşani

VIDEO | Maccabi Petah Tikva - CFR Cluj 0-1! Meci închis în Bulgaria

Conference League Publicat de Tudor Moisa pe 8 aug 2024

CFR Cluj a învins-o pe Maccabi Petah Tikva, scor 1-0, în primul meci al dublei din al treilea tur preliminar Conference League. Unicul gol a fost marcat de Muhar, în minutul 8.

Maccabi Petah Tikva - CFR Cluj 0-1 (Muhar 8)

Echipele de start

• Maccabi Petah Tikva: Wolff - Dezent, Karo, Golabov, Hendy, Cohen - Hazan, Yehoshuha, Glezer - Mohamid, Star.
  • CFR Cluj: Sava - Mogoş, Boben, Kresic, Camora - Muhar, Artean, Tachtsidis - Deac, Bîrligea, Korenica.

Minutul 90+4: Final de meci! CFR a câştigat cu 1-0.

Minutul 64: Fază superbă reuşită de ardeleni! Bîrligea a fost la un pas să marcheze, dar a ajuns prea târziu la minge.

Minutul 35: Ocazie Maccabi Petah Tikva! Sava scoate superb o minge trimisă perfect.

Minutul 25: Ocazie CFR Cluj! Mogoş loveşte bara după un corner executat perfect de Ciprian Deac.

Minutul 8: GOOOL CFR CLUJ! Wolff respinge mingea trimisă de Bîrligea, dar Muhar a fost pe fază! Vicecampioana conduce în Bulgaria.

Minutul 4: Ocazie CFR Cluj! Deac îl găseşte pe Bîrligea în careu, dar atacantul vicecampioanei trimtie pe lângă poartă.

Minutul 1: A început meciul!

Partida se va desfăşura în Bulgaria, la Sofia, israelienii fiind nevoiţi să joace în afara ţării din cauza arhicunoscutului conflict.

CFR Cluj s-a calificat în al treilea tur preliminar după ce a trecut de Neman, scor 5-0 la general. De cealaltă parte, Maccabi Petah Tikva a fost eliminată fără drept de apel din Europa League, scor 7-0 la general, de Braga.

Partida retur se va disputa la Cluj, joia viitoare.