Neymar a revenit la antrenamentele lui Al-Hilal după aproape un an Neymar a revenit la antrenamentele lui Al-Hilal după aproape un an
VIDEO | Steaua Bucureşti nu a atras prea mulţi fani nici la derby-ul cu Csikszereda. Asistenţă foarte mică pe Ghencea
S-a semnat contractul de execuţie a lucrărilor la stadionul unei echipe din Superliga S-a semnat contractul de execuţie a lucrărilor la stadionul unei echipe din Superliga
VIDEO | Steaua - Csikszereda 0-0, în direct la Prima Sport 1. Echipele de start VIDEO | Steaua - Csikszereda 0-0, în direct la Prima Sport 1. Echipele de start
Andrei Vlad, pe picior de plecare de la FCSB. Unde ar putea ajunge Andrei Vlad, pe picior de plecare de la FCSB. Unde ar putea ajunge
”Îţi mulţumesc pentru tot, Grizou al meu”. Mesajul lui Deschamps la retragerea lui Griezmann din naţionala Franţei ”Îţi mulţumesc pentru tot, Grizou al meu”. Mesajul lui Deschamps la retragerea lui Griezmann din naţionala Franţei

VIDEO | Maciel, gol de senzaţie! Ce părea a fi centrare s-a transformat într-o execuţie de generic

Oțelul Galați Publicat de Daian Cutu pe 24 feb 2024

Oţelul Galaţi a terminat la egalitate, în deplasare, 1-1, cu echipa campioană, Farul Constanţa, într-un meci din etapa a 27-a a Superligii.

La Ovidiu, Farul a primit penalti în minutul 27, după o fază analizată de VAR. Budescu a transformat în minutul 31 şi a adus în avantaj echipa lui Hagi.

Oţelul, fără Dorinel Munteanu pe bancă, şi-a anunţat intenţiile ofensive la şutul lui Miguel Silva, din minutul 51, pentru ca în minutul 68 Federic Maciel să trimită din afara careului, cu boltă, un balon care a intrat la vinclu în poarta lui Buzbuchi.

Extrema portugheză a semnat unul din cele mai frumoase goluri ale acestui sezon.

Farul are 41 de puncte şi este pe locul 4 în Superligă, iar Oţelul a ajuns la al 14-lea rezultat de egalitate în acest campionat, şi este pe 11, cu 32 de puncte.