Prima reacţie a lui Gigi Becali după ce a aflat că Joyskim Dawa este dorit în Premier League Prima reacţie a lui Gigi Becali după ce a aflat că Joyskim Dawa este dorit în Premier League
Veste excelentă pentru Dinamo înaintea derby-ului cu FCSB! Clubul a făcut anunţul mult aşteptat Veste excelentă pentru Dinamo înaintea derby-ului cu FCSB! Clubul a făcut anunţul mult aşteptat
Final la meciul U19 Romania - Spania. Rezultat mare pentru tricolori Final la meciul U19 Romania - Spania. Rezultat mare pentru tricolori
Vestea momentului în Giuleşti! Aaron Boupendza şi Clinton N’Jie pot debuta în meciul cu Farul Vestea momentului în Giuleşti! Aaron Boupendza şi Clinton N’Jie pot debuta în meciul cu Farul
Nu e Alex Chipciu! Alegerea lui Mircea Lucescu pentru postul de fundaş stânga în locul lui Nicuşor Bancu + Selecţionerul mai pregăteşte alte 2 modificări surprinzătoare Nu e Alex Chipciu! Alegerea lui Mircea Lucescu pentru postul de fundaş stânga în locul lui Nicuşor Bancu + Selecţionerul mai pregăteşte alte 2 modificări surprinzătoare
Didier Deschamps a reacţionat după ce Kylian Mbappe a fost acuzat de viol şi agresiune sexuală Didier Deschamps a reacţionat după ce Kylian Mbappe a fost acuzat de viol şi agresiune sexuală

VIDEO | Mallorca - Real Madrid 1-0. Nacho a marcat în proprie poartă. Barcelona se poate distanţa în fruntea campionatului

La Liga Publicat de Daian Cutu pe 5 feb 2023

Mallorca a învins în direct pe Prima Sport 1, scor 1-0, formaţia Real Madrid, într-un meci din etapa a 20-a din La Liga.

Realul a început meciul de pe Estadi Mallorca Son Moix cu un autogol, marcat de Nacho, în minutul 13.

În repriza secundă, madrilenii au primit un penalty, pe care însă Marco Asensio l-a ratat în minutul 60. Realul a dominat finalul de meci, dar nu a putut să evite cea de-a treia înfrângere stagională.

Madrilenii se află pe locul secund, cu 45 de puncte, iar Mallorca este pe locul 10. Cu 28 de puncte.