”Mi-l cere multă lume din străinătat”. Ar putea fi următoarea lovitură pe care o dă Gică Hagi ”Mi-l cere multă lume din străinătat”. Ar putea fi următoarea lovitură pe care o dă Gică Hagi
Verstappen, sancţionat cu „muncă de interes public” după ce a înjurat

VIDEO | Chindia - Ceahlăul 0-1, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Davordzie deschide scorul VIDEO | Chindia - Ceahlăul 0-1, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Davordzie deschide scorul
Campioana en titre Iga Swiatek s-a retras de la China Open din motive personale

Fosta campioană din Superligă, datorii de 60 de milioane de euro: ”De când am venit eu s-a vorbit mereu de insolvenţă!”

Stranierii U21 şi U20 convocaţi pentru acţiunile din luna octombrie ale naţionalelor Stranierii U21 şi U20 convocaţi pentru acţiunile din luna octombrie ale naţionalelor

VIDEO | ”Mi-a fost şi frică să dau în minge”. Damjan Djokovic a marcat din nou pentru CFR Cluj

CFR Cluj Publicat de Daian Cutu pe 25 aug 2024

CFR Cluj a câştigat pe teren propriu, scor 3-0, cu formaţia FC Botoşani, în etapa a şaptea din Superligă.

În prima repriză  FC Botoşani a rezistat în Gruia, cu şansă, fără să primească gol, însă clujenii au rezolvat problema în minutul 52, când Mohammed Kamara a pasat şi Nkololo a deschis scorul. Djokovic a majorat diferenţa pentru gazde, din lovitură liberă, în minutul 70, pentru ca Robert Filip să înscrie pentru 3-0 în minutul 87.

Pentru Djokovic a fost primul gol de la revenirea la CFR. Mijlocaşul a declarat că se bucură de revenirea la ardeleni şi a punctat că a avut momente în care de frica unei accidentări i-a fost frică să dea în minge.

”Mă bucur că am marcat golul. Acum avem meciul anului şi trebuie să intrăm concentraţi şi să câştigăm.

A fost un start de joc cu 11 jucători care nu prea au jucat împreună, dar avem un stil de joc. E important că am luat trei puncte, cred că e şi antrenorul fericit.

Mă bucur că am venit aici, cred că pe terenul ăsta m-am bucurat cel mai mult de fotbal. Mi-a fost şi frică să dau în minge, că după o pauză lungă era să mă şi accidentez”