VIDEO | Lecce – Parma 2-2. Remiză dramatică în derby-ul românesc din Serie A VIDEO | Lecce – Parma 2-2. Remiză dramatică în derby-ul românesc din Serie A
VIDEO | Real Madrid a făcut spectacol cu Espanyol VIDEO | Real Madrid a făcut spectacol cu Espanyol
VIDEO | Daniel Bîrligea a debutat la FCSB, dar a fost înlocuit la pauză şi a reacţionat: „Nu ştiu dacă din fericire sau din supărare” VIDEO | Daniel Bîrligea a debutat la FCSB, dar a fost înlocuit la pauză şi a reacţionat: „Nu ştiu dacă din fericire sau din supărare”
E gata! Tony revine în fotbalul românesc E gata! Tony revine în fotbalul românesc
Gigi Becali, prima reacţie după debutul lui Bîrligea! "Să nu cumva" Gigi Becali, prima reacţie după debutul lui Bîrligea! "Să nu cumva"
Gigi Becali s-a contrazis singur! "Unde e faultul? / E fault clar!" Gigi Becali s-a contrazis singur! "Unde e faultul? / E fault clar!"

VIDEO | Moment unic în tenis, la turneul ATP de la Washington. Max Purcell a rămas cu mâna blocată în rachetă. A fost nevoie de intervenţia adversarului

Tenis Publicat de Daian Cutu pe 31 iul 2024

Thanasi Kokkinakis s-a calificat în optimile de finală ale turneului ATP de la Washington, la capătul unui meci lung, contra lui Max Purcell, încheiat cu scorul de 6-7 (4), 6-4, 6-3.

• Turneul ATP de la Wahsington se vede pe Prima Sport.

Mingea de meci a fost fabuloasă, însă nu prin modul în care Kokkinakis a încheiat partida. Purcell a rămas cu mâna blocată în rachetă după serviciu, mingea i-a fost returnată moale, însă a fost în incapacitate de a reacţia.

Au urmat momente de uluială, dar lucrurile s-au lămurit când cei doi au mers la fileu pentru salutul de final. ”Descarcerarea” a venit de la Kokkinakis, care la ajutat pe Purcell să scape din situaţia inedită.