”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga ”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga
Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin
Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin
Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical
VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa
VIDEO | Feyenoord - Bayer Leverkusen 0-4. Campioana Germaniei a făcut recital şi a rezolvat partida din prima repriză

VIDEO | N-au mai suportat! Ce făceau fanii Rapidului în minutul 80

Rapid Publicat de Tudor Moisa pe luni, 22:55

Rapid a fost învinsă de "U" Cluj, scor 0-2, luni seară. Partida a fost prima pe care Rapid a jucat-o în Giuleşti de la revenirea lui Marius Şumudică.

Deja nervoşi din cauza startului slab de sezon a echipei pe care o susţin, fanii Rapidului au trăit din nou un moment dificil, astăzi seară. Formaţia giuleşteană nu a avut replică în faţa Univeristăţii Cluj, iar suporterii nu au mai suportat şi au luat o decizie radicală pe final.

Deşi mai erau cel puţin 10 minute de jucat, timp arhisuficient pentru ca Rapid să egaleze, suporterii au luat cu asalt ieşirile încă din minutul 80. Imaginile au fost surprinse de camere.

În urma acestei înfrângeri, Rapid termină etapa a 9-a pe locul 11 şi se află la cinci puncte de ultimul loc care asigură prezenţa în play-off.