Hellas Verona – Venezia 2-1. Un autogol al portarului a făcut diferenţa Hellas Verona – Venezia 2-1. Un autogol al portarului a făcut diferenţa
EXCLUSIV | Cristi Pulhac l-a pus la punct pe Denis Alibec. "Golul a venit pur întâmplător" EXCLUSIV | Cristi Pulhac l-a pus la punct pe Denis Alibec. "Golul a venit pur întâmplător"
VIDEO | Aspectul care l-a enervat pe Gică Hagi. ”S-a dat ceva la televizor?!” VIDEO | Aspectul care l-a enervat pe Gică Hagi. ”S-a dat ceva la televizor?!”
VIDEO | ”Urmează un derby mare”. Zeljko Kopic e cu gândul la derby-ul cu FCSB VIDEO | ”Urmează un derby mare”. Zeljko Kopic e cu gândul la derby-ul cu FCSB
VIDEO | A reînceput NBA! Ultimele două campioane s-au duelat la Abu Dhabi VIDEO | A reînceput NBA! Ultimele două campioane s-au duelat la Abu Dhabi
VIDEO | Denis Alibec, foarte supărat după remiza cu Dinamo. ”Sunt nervos” VIDEO | Denis Alibec, foarte supărat după remiza cu Dinamo. ”Sunt nervos”

VIDEO ǀ Napoli - Empoli 0-1. Răzvan Marin, doar rezervă în succesul de pe terenul campioanei Italiei

Serie A Publicat de Daian Cutu pe 12 nov 2023

Echipa campioană a Italiei, Napoli a fost învinsă duminică, pe teren propriu, scor 0-1, de formaţia Empoli, în etapa a 12-a din Serie A.

Napoli a marcat în minutul 27, prin Simeone, dar golul a fost anulat pentru un ofsaid la Ostigard. Empoli a stat bine în teren şi a avut un portar în zi bună, pe Berisha, în timp ce gazdele au dominat, dar au fost salvate de la primirea unui gol de goalkeeperul Gollini.

Berisha şi-a continuat intervenţiile spectaculoase şi în partea secundă, iar Viktor Kovalenko a dat lovitura în minutul 90+1 şi Empoli, cu Răzvan Marin doar rezervă, s-a impus la Napoli, obţinând a treia victorie stagională.

Napoli este pe locul 4, cu 21 de puncte, iar Empoli se află pe 17, cu 11 puncte.