Fotbalistul legendar şi-a prelungit contractul la 37 de ani! Anunţul clubului Fotbalistul legendar şi-a prelungit contractul la 37 de ani! Anunţul clubului
Daniel Pancu a anunţat lotul României U21, pentru meciurile din luna octombrie Daniel Pancu a anunţat lotul României U21, pentru meciurile din luna octombrie
Gestul controversat a lui Dorinel Munteanu, analizat. „Dacă-i făcea lucrul ăsta lui Săpunaru acum încă era spitalizat!” Gestul controversat a lui Dorinel Munteanu, analizat. „Dacă-i făcea lucrul ăsta lui Săpunaru acum încă era spitalizat!”
VIDEO | Metaloglobus - FC Argeş 1-2. Execuţia în stilul lui Cristiano Ronaldo le-a adus victoria piteştenilor. Rezultatele din celelalte meciuri din Liga 2 VIDEO | Metaloglobus - FC Argeş 1-2. Execuţia în stilul lui Cristiano Ronaldo le-a adus victoria piteştenilor. Rezultatele din celelalte meciuri din Liga 2
VIDEO | Francesco Bagnaia a câştigat cursa sprint de la Marele Premiu al Japoniei. Pedro Acosta a condus, dar a căzut pe final VIDEO | Francesco Bagnaia a câştigat cursa sprint de la Marele Premiu al Japoniei. Pedro Acosta a condus, dar a căzut pe final
Monica Niculescu şi Gabriela Ruse s-au calificat în finala de dublu, la turneul de categorie WTA 125 de la Hong Kong Monica Niculescu şi Gabriela Ruse s-au calificat în finala de dublu, la turneul de categorie WTA 125 de la Hong Kong

VIDEO ǀ Napoli nu s-a cramponat de deplasarea la Salernitana

Serie A Publicat de Daian Cutu pe 4 nov 2023

Napoli s-a impus  în deplasare, scor 2-0, în faţa grupării Salernitana, în etapa a 11-a din Serie A.

Campioana a deschis scorul destul de repede pe Stadion Arechi, din Salerno. Raspadori a înscris în minutul 13, învingându-l pe Ochoa. Portarul veteran mexican a intervenit excelent la acelaşi Raspadori, în minutele 41 şi 47, şi şi-a mai salvat echipa în alte câteva rânduri, dar nu a mai putut face nimic în minutul 82, în faţa lui Elmas.

Napoli s-a impus cu 2-0 şi este pe locul 4 în Serie A, cu 21 de puncte. Salernitana este ultima clasată, a 20-a, cu 4 puncte.