Ultima oră
Mohamed Salah, incert pentru meciul Egipt - Australia de la Cupa Mondială Mohamed Salah, incert pentru meciul Egipt - Australia de la Cupa Mondială
FCSB a pregătit varianta de rezervă pentru Denis Drăguş! Un atacant din Ligue 2 este pe lista „roş-albaştrilor” FCSB a pregătit varianta de rezervă pentru Denis Drăguş! Un atacant din Ligue 2 este pe lista „roş-albaştrilor”
VIDEO | Florin Tănase, dezvăluiri despre negocierile cu Becali şi cum s-au înţeles pe ultima sută de metri: ”Au fost mai complicate. S-a ridicat de la masă de vreo două ori” VIDEO | Florin Tănase, dezvăluiri despre negocierile cu Becali şi cum s-au înţeles pe ultima sută de metri: ”Au fost mai complicate. S-a ridicat de la masă de vreo două ori”
Dinamo începe sezonul cu o solicitare neobişnuită! Explicaţia lui Andrei Nicolescu şi anunţul care îi dezamăgeşte pe fani | VIDEO EXCLUSIV Dinamo începe sezonul cu o solicitare neobişnuită! Explicaţia lui Andrei Nicolescu şi anunţul care îi dezamăgeşte pe fani | VIDEO EXCLUSIV
Adrian Teslovan a câştigat a doua ediţie a Trofeului Mihai Leu la Super Rally Adrian Teslovan a câştigat a doua ediţie a Trofeului Mihai Leu la Super Rally
OFICIAL | Dinamo şi-a prezentat noul transfer! Contract pe trei ani pentru un tânăr de viitor OFICIAL | Dinamo şi-a prezentat noul transfer! Contract pe trei ani pentru un tânăr de viitor

VIDEO | ”Ne batem cu morile de vânt şi arbitrează cum vor ei”. Dorinel Munteanu e sub presiunea retrogradării

Hermannstadt Publicat de Daian Cutu pe 24 apr 2026
mail-share icon Email

Hermannstadt şi Csikszereda au remizat, scor 0-0, în etapa cu numărul 6 din play-out-ul Superligii.

 

 

 

Dorinel Munteanu, antrenorul celor de la Hermannstadt, a declarat că e foarte dezamăgit de problemele de lot. De asemenea, acesta a avut reproşuri şi pentru brigada delegată la partida de vineri.

”Avem o săptămână să ne pregătim pentru jocul de Slobozia şi cei cu probleme să revină. Nu cedăm, mergem până la capăt. Doream să evit barajul, dar asta e situaţia.

Prin asemenea momente n-am trecut vreodată, dar nu avem timp să ne uităm în urmă. Ce a fost cu situaţia jucătorilor plecaţi e de domeniul trecutului. Contează doar meciul de la Slobozia. 

Am avut momente bune de joc azi, posesia am dominat-o, dar meritam mai mult. Cred că o piedică a fost şi arbitrajul din seara asta în tot jocul. Am discutat cu arbitrul de margine, am făcut un gest către Balaure, iar el mi-a dat galben. Ne batem cu morile de vânt şi arbitrează cum vor ei. Maniera de arbitraj a fost pro echipei oaspete. Fără să jignesc, din punctul meu de vedere a fost un arbitraj modest, aşa cum s-a întâmplat şi în alte jocuri”,
a spus Munteanu, la finele partidei.

mail-share icon Email
viewscnt

Hermannstadt

Ultimele articole Toate articolele