Preţuri exorbitante pentru biletele la faza finală a Cupei Davis, unde Rafael Nadal va juca pentru ultima oară Preţuri exorbitante pentru biletele la faza finală a Cupei Davis, unde Rafael Nadal va juca pentru ultima oară
VIDEO | Cipru - România, astăzi, de la ora 21:45, în direct la Prima TV! "Tricolorii" au nevoie de cele trei puncte VIDEO | Cipru - România, astăzi, de la ora 21:45, în direct la Prima TV! "Tricolorii" au nevoie de cele trei puncte
VIDEO | O nouă seară spectaculoasă în Nations League VIDEO | O nouă seară spectaculoasă în Nations League
Fluier final în meciul dintre Elveţia U21 şi Finlanda U21! Cum se poate califica România U21 la EURO 2025 Fluier final în meciul dintre Elveţia U21 şi Finlanda U21! Cum se poate califica România U21 la EURO 2025
VIDEO | Finală WNBA interzisă cardiacilor! Sabrina Ionescu nu a putut evita înfrângerea istorică VIDEO | Finală WNBA interzisă cardiacilor! Sabrina Ionescu nu a putut evita înfrângerea istorică
VIDEO | Peste 100 de suporteri i-au aşteptat pe "tricolori" la hotel VIDEO | Peste 100 de suporteri i-au aşteptat pe "tricolori" la hotel

VIDEO ǀ ”Nu am primit niciun gol. Cred că s-a impiedicat de iarba hibrid”. Mircea Rednic, reacţie ironică

UTA Arad Publicat de Daian Cutu pe 27 apr 2023

Universitatea Cluj a învins pe teren propriu, scor 1-0, formaţia UTA Arad şi s-a calificat în finala Cupei României.

Arădenii au avut un gol înscris de Postolachi şi anulat pentru fault în atac, în minutul 15. În minutul 34 arbitrul Horia Mladinovici a dictat penalti după consultarea VAR, la un fault al lui Ubbink la Remacle.

Dan Nistor a executat şi a înscris în minutul 41. A fost singurul şut pe poartă al echipei clujene.

Mircea Rednic s-a declarat dezamăgit de maniera de arbitraj şi a punctat faptul că echipa sa a făcut un meci bun.

”Am dat si gol. Nu se poate, Miron s a impiedicat de ibrid. A căzut. Iei două decizii doar impotriva noastră. Nu stiu, ei n-au dat gol. Ce le pot reproşa jucătorilor? Păcat!

Cred că noi meritam să ne calificăm. Meciul ăsta nu a fost decis de VAR, că VAR-ul l-a chemat pe arbitru, arbitru a decis. Nu a fost fault la Miron. Am avut ocazii, situaţi.

Chindriş a făcut o ruptură. E stres mult, suntem în situaţia în care suntem. Eu cred că meritam să ne calificăm. Acum ne gândim la meciul de marţi, nu se mai poate schimba nimic. Ei n-au avut niciun gol. Trist. Rămân cu un gust amar. Poate arbitrului nu îi place de UTA, nu e prima dată. Am făcut deplasarea, suferim, sunt jucători care se pregătesc”