VIDEO | Răzvan Lucescu, uluit de eşecul cu FCSB. ”Dezamăgire, supărare, frustrare”
VIDEO | Victoria carierei pentru Elias Charalambous. ”Au făcut totul excelent” VIDEO | Victoria carierei pentru Elias Charalambous. ”Au făcut totul excelent”
Darius Olaru îl demantelează pe arbitrul de la meciul cu PAOK. ”A inventat acel cartonaş roşu” Darius Olaru îl demantelează pe arbitrul de la meciul cu PAOK. ”A inventat acel cartonaş roşu”
Gigi Becali a intrat în direct după victoria cu PAOK şi a ridicat în slăvi un jucător: „S-a luptat ca un leu! Jos pălăria” | VIDEO EXCLUSIV Gigi Becali a intrat în direct după victoria cu PAOK şi a ridicat în slăvi un jucător: „S-a luptat ca un leu! Jos pălăria” | VIDEO EXCLUSIV
„E bine că am luat cartonaş roşu!”. Reacţie total surpinzătoare după cartonaşul roşu încasat de Olaru | EXCLUSIV VIDEO „E bine că am luat cartonaş roşu!”. Reacţie total surpinzătoare după cartonaşul roşu încasat de Olaru | EXCLUSIV VIDEO
Daniel Bîrligea îşi merită banii! ”Am luptat cu toţii şi Dumnezeu ne-a ajutat” Daniel Bîrligea îşi merită banii! ”Am luptat cu toţii şi Dumnezeu ne-a ajutat”

VIDEO | PAOK Salonic - FCSB 0-1. Cu un om în minus, campioana României obţine un succes istoric

Europa League Publicat de Daian Cutu ieri, 23:55

FCSB a învins în deplasare, scor 1-0, formaţia greacă PAOK Salonic, antrenată de Răzvan Lucescu, într-un meci din Liga Europa. Bucureştenii sunt pe locul 4 în clasament.

La Salonic, gazdele au avut prima ocazie, în minutul 9, când Târnovanu a scos la lovitura de cap a lui Baba Rahman. Taison a trimis în bară, în minutul 28, iar bucureştenii l-au pierdut pe Lixandru, accidentat la genunchi în minutul 45+4. După alte patru minute, la ultima fază a primei reprize, Olaru a recuperat un balon, l-a depăşit pe Michailidis şi i-a pasat în careu lui Bîrligea, iar acesta a înscris.

Oaspeţii au intrat cu avantaj la pauză, dar au rămas în zece din minutul 56, după eliminarea lui Olaru, care a primit al doilea cartonaş galben pentru un henţ stupid. Târnovanu a intervenit excelent la capul trimis de Despodov, în minutul 62. Bîrligea s-a accidentat şi el, fiind înlocuit în minutul 78. Deşi repriza secundă a fost prelungită cu zece minute, bucureştenii au rezistat, chiar dacă grecii au lovit bara în minutul 90+7, prin Michailidis, şi s-au impus cu 1-0. PAOK a bifat a treia înfrângere consecutivă în toate competiţiile, iar FCSB se numără printre cele cinci echipe care au punctaj maxim în Liga Europa, fiind pe locul 4 în clasament, cu 6 puncte.

VIDEO | PAOK - FCSB 0-1 (Bîrligea 45+8), în direct la Prima Sport 1! Echipele de start:

• PAOK: Kotarski - Sastre, Kedziora, Mihailidis, Baba - Camara, Ozdoev - Despodov, Konstantelias, Taison - Chalov
  • FCSB: Târnovanu - Creţu, Dawa, M. Popescu, Radunovic - Şut, Lixandru - Băluţă, Olaru, Tănase - Bîrligea

Minutul 62: Târnovanu are un reflex de senzaţie şi scoate în corner reluarea cu capul din 5 metri a lui Ozdoev.

Minutul 60: Sastre a tras din marginea careului pe lângă poartă.

Minutul 55: Olaru comite un henţ stupid şi vede al doilea cartonaş galben.

Minutul 51: Despodov reia în forţă pe lângă poartă.

Minutul 45+10: Pauză! FCSB are 1-0

Minutul 45+8: GOL FCSB! Olaru scoate pentru Bîrligea, care îndeplineşte o formalitate din faţa porţii.

Minutul 39: Taison a scăpat pe contraatac, dar Târnovanu are o super intervenţie şi prinde.

Minutul 30: Şut bate bine o lovitură liberă de la 20 de metri. Kotarski scoate în corner.

Minutul 28: Fază complicată în careul lui FCSB. Faza se termină cu mingea în plasa laterală a lui Despodov.

Minutul 15: Şut caută vinclul de la distanţă, dar nu prinde poarta.

Minutul 14: Taison pătrunde într-o poziţie ideală şi şutează peste.

Minutul 9: Târnovanu intervine excelent şi scoate în corner la mingea trimisă cu capul de Baba.

-------------------------------

După prima etapă, FCSB se află pe locul secund, cu trei puncte şi golaveraj 4-1, în urma victoriei în faţa lui RFS.

De cealaltă parte, PAOK a început cu stângul faza principală, cu o înfrângere, scor 1-3, în faţa lui Galatasaray.