Căpitanul Nicolae Stanciu, impresionat de fani. ”Le-am spus băieţilor că e prima dată” Căpitanul Nicolae Stanciu, impresionat de fani. ”Le-am spus băieţilor că e prima dată”
Jurnaliştii ciprioţi, nemiloşi cu naţionala lor. ”A reluat totul de unde a rămas” Jurnaliştii ciprioţi, nemiloşi cu naţionala lor. ”A reluat totul de unde a rămas”
VIDEO | ”Ştiam”. Dennis Man a identificat cheia partidei cu Cipru VIDEO | ”Ştiam”. Dennis Man a identificat cheia partidei cu Cipru
VIDEO | Mircea Lucescu, magistral pe banca naţionalei. ”Am impus un stil de joc care se apropie de ce făceam noi inainte” VIDEO | Mircea Lucescu, magistral pe banca naţionalei. ”Am impus un stil de joc care se apropie de ce făceam noi inainte”
VIDEO | Răzvan Marin, marcatorul de serviciu al României. ”Maturitatea pe care am căpătat-o ne-a adus în acest punct” VIDEO | Răzvan Marin, marcatorul de serviciu al României. ”Maturitatea pe care am căpătat-o ne-a adus în acest punct”
Basarab Panduru suprinde după victoria clară din Cipru. ”Am cam uitat cine suntem” | EXCLUSIV Basarab Panduru suprinde după victoria clară din Cipru. ”Am cam uitat cine suntem” | EXCLUSIV

VIDEO ǀ Răzvan Marin, titular în victoria lui Empoli cu Lecce. Startul a fost amânat din cauza unui incendiu

Serie A Publicat de Daian Cutu pe 3 apr 2023

Cu Răzvan Marin titular, Empoli a învins pe teren propriu, formaţia Lecce, cu 1-0, în etapa a 28-a din Serie A.

Empoli s-a impus prin golul lui Caputo, din penalty, în minutul 62. Răzvan Marin a fost integralist la gazde, primind un cartonaş galben.

Confruntarea a început cu o întârziere de o oră, din cauza unui incendiu izbucnit în zona vestiarelor stadionului toscan.

Liga italiană a anunţat că meciul a fost decalat de la ora 19.30 la ora 20.30, din motive de securitate.

Clubul Lecce a precizat, pe Twitter, că această amânare a fost cauzată de „un scurtcircuit în vestiarul echipei gazdă”, Empoli.

Întrun alt meci, Sassuolo şi Torino au încheiat la egalitate, scor 1-1. Pinamonti a deschis scorul pentru gazde, în minutul 36, iar Sanabria a egalat pentru torinezi, în minutul 66.